• |
ide | kryesore

Rama në delir: “Do më kërkoni kur mos më keni më”

Të fundit

Situatat e vështira politike me sa duket ndikojnë jo pak edhe në psikikën e liderëve. Berisha sa më shumë i shtoheshin hallet në pushtet, aq më shumë thoshte se në atë karrige do të qe edhe 30 vjet. Fatos nano në ditën e tij më të vështirë mbante fjalimin e çartur: “Unë jam Fatos Nano, prapa më vjen historia”. Edhe këto ditë ramë nuk duke të jetë edhe aq mirë. në një status ai ka komentuar ngjarjet e fundit të policisë pranë shkollës Petro Nini: “Kur të mos më keni do më kërkoni…” ka shkruar sot Rama duke theksuar me një  “por deri atëherë do yhyyy…se do të duhet edhe shume kohë që shqiptarëve ti’u bjerë kjo fatkeqësi.


©Lapsi.al


11 Comments

 1. Haha. Si nuk e kupton cfare thote e cfare efekti kane fjalet qe nxjerr nga goja?! Nese do kishin mundesi shqiparet ne Shqiperi do ta varbin. Nuk i ka marre ilacet me sa duket dhe me siguri ‘smoked crack’.

 2. me mir nje cop muti se ty .ti do te permendesh si ivani i madh,pra nje perbindesh.qe tash nenat te nemin qe u ke pa femij,perzure ter rinin o monster.nje cop muti thahet e i ij era por ty nuk te harron asnji nen qe i largove femijet ne azil.cila nen te harron qe ja bere kriminel duke shpernda drogen tende,feronit e sajmirit.

 3. Po te kerkova do i them njeriun qe kam me afer te me vras !!!!💣Por un mendoi se kam jetuar dhe kohen e Enverit me mire kerkoi ate se sa ty (largqofsh)

 4. Zot na ruaj.
  Keta e tregojne per dite, qe nuk kane asnje kontakt me realitetin. Kane bere shume para, pasuri ps fund, dhe kane kaluar ne delir. Mos harroni ky njeri dergjej rrugeve te europes pa asnje shprese, si endacak, per copen e bukes. Nuk ja varte njeri.
  Sot mbeshtillet ne kostume 5.000 eu, qe nderrohen gati per dite, kollare 2.000 euro qe i nderron cdo vakt. Jeton si perandor ne pallatin e tij, ku asnje tulle nuk eshte prodhim vendi etj etj. Ka nje shpure te tere hajdutesh , bashkepunetore qe i lepihen dhe thurrin lavde per dite.
  U prenoncua per petroninin si rast , se u be live ne mes te kamerave. Po sa petronina kane ndodhur deri me tani, mjere atyre qe ju ka rene per hise.
  Pse unaza re, nuk eshte nje petronin?!?!
  Teatri kombetar po ashtu.
  Cdo gje behet per qellime korruptive.
  Kjo ishte Rilindja, qe do e “kerkojme e sdo e gjejme”. Pis burre.

 5. O Qelbesire. E shite Shqiperine. Shpetoi Korca nga Perbindeshi Mjedisor qe do i beje peshqesh? Pse nuk i pyete qelbesirat Investitore: Pse nuk kerkojne ta nderrojne ne shtetet e tjera ku kalon TAPi????????
  Apo i kane dhene shqelmin,

  O Zot. Mbroje Shqiperine dhe Shqiptaret nga ky shites i ndyre.

 6. Pse jo, kur ti po kerko babain shpirteror ne qeveri, e parti, keshtu kerkoni tia lini amanet brezave, trashegimeni.Ky, qe nuk din se ku, e cfar ha e pi populli qe nga ai levdohet se i dhane voten( IVODHI) por si karagjoz humoristik, i kthen pergjigje ne lidhje me to sikur ka ardhur dje ne Shqiperi, e na ka sjelle pasurite qe do zhvillojne ekonomine e demokracine. Ky ka rrjedhur, e si gjithmone ia perserisim tufes se sektit, qe ta vizitojne, se po qelb dyrnjane me idiotizmat e tija. Mjere ata qe e degjojne, e qe komunikojne me kete bolle zvaranike, qe po merr ne qafe nje komb.

 7. Edo sa te jete gjalle gabzeri dhe lulka mos e rruaj fare ,ari ,Stalini apo lenini dergoj nga gjiri kurvave me gazet me birre ti bin me dore

 8. Mbase do e kerkojne per te dhene leksione per vjedhje, per pabesi, per tradheti…. Ketu ka te drejte kryedoçi….i tyre….

  ..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu