• |
ide | kryesore

Basha publikon spotin e protestës: Pse duhet të bëhemi bashkë më 16 mars (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Pak orë larg protestës së 16 marsit, lideri i opozitës Lulzim Basha ka publikuar një spot në faqen e tij në Facebook, ku i bën thirrje qytetarëve të dalin në protestë.  Basha tregon arsyet pse shqiptarët duhet të ngrihen në këmbë e të marrin pjesë në protestën e së shtunës para Kryeministrisë. “Këtë të shtunë me 16 Mars ora 11:00 të gjithë në këmbë! Për të drejtat tona, për mirëqenien tonë, për të ardhmen tonë! #ShqipëriaSiEuropa#16mars”, shkruan Basha në Facebook.

11 Comments

  1. ATY DERI NE VDEKJE . PER NJE SHQIPERI ME TE DREJTE DHE ME TE RESPEKTUASHME ME POPULLIN EDHE RREVOLUCION PO QE NEVOJA . KURVAVE MAVI JU KA ARDH FUNDI .

  2. O Basha po ti thua Shqiperia si Europa,ama Europen se degjon,Shqiperia si Europa,por ne Europe asnje opozite nuk del nga sistemi duke minuar themelin e demokracise parlamentin,je shume qesharak dhe mjere ata qe te marrin seriozisht dhe mendojne qe ti Basha dhe Monika&co do na sillni demokracine e vertete….

  3. Te shtunen duhet te dalin te gjithe ata qe e kuptojn se me von nuk do te kene me asgje..Per ata qe mendojn se ne Europe eshte normale kjo lloje qeversje,te na thone vetem nje

    1. Astri tunde pak koken… Degjon gje. Evropa foli. Ti degjove apo dhe ti si luli. Kur nuk i intereson e humb degjimin.

  4. Ka harruar krimin me te madh qe bere qeveria ne tere historine e protestave ne Shqiperi, ka vrare kater protestues te pafajshem ne bulevard.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu