• |
ide | kryesore

Besnik Mustafaj flet për vendimin e Rudina Hajdarit

Lajme, Të fundit

Vendimi i vajzës se Azemit, Rudina Hajdari për të mos djegur mandatin e deputetes ka shkaktuar reagime të shumta, jo vetëm ne skenën politike, por edhe në opinionin publik. Për këtë çështje ka folur edhe ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, i cili u shpreh i rezervuar gjatë komentit në rubrikën “Opinion” në News 24. Sipas tij, deputetja e PD-së, Rudina Hajdari është në moshë të re dhe ‘gabimet e saj’ duhet të shihen jo si pengesë, por si elementë mësimi.

“Nuk preferoj të bëjë koment për Rudinën. Është në një moshë që po rritet dhe po piqet. Mbiemri Hajdari është shumë i rëndësishëm. Hajdari është në momentit dhe në moshën që i lejohen gabimet dhe ato janë elementë të mësimit”, tha Mustafaj.

 

1 Comment

  1. FUTINI GISHTIN E MADH KESAJ IDIOTES . RREGULLAT JANE NJESOJ PER TE GJITHE . KU KA ME PUNETOR DHE ME TE DREJTPERDREJT ME VOTUESIN SESA MYSLYM MURRIZI , POR GABOI DHE MORI ATE QE MERITONTE . PSE KJO DUHET ME NEJT ? QE TE SHERBEJE SI MBUROJE PER MAMIN HAJDUTE?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu