• |
ide | kryesore

‘Forrest Gump’, së shpejti film në Indi

Paparazzi, Slider

Aktori indian Aamir Khan do të jetë protagonisti i ribërjes së Bollywood-it të “Forrest Gump”, filmi që i dha “Oscar”-in Tom Hanks.
Filmi në gjuhën indiane “Laal Singh Chadha” do të ketë për regjisor Advait Chandan dhe xhirimet pritet të nisin në tetor.
“Kemi blerë të drejtat nga “Paramount””, -tha Khan. “E adhuroj “Forrest Gump”. Është një histori dhe një karakter fantastik. Është një film që të bën të ndihesh mirë, për të gjithë familjen”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu