• |
ide | kryesore

VIDEO/ Plas sherri në “Opinion” mes Gazmend Bardhit dhe Alfred Pezës

Lajme, Të fundit

Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi ka denoncuar nga studio e emisionit “Opinion” se policia ka shoqëruar në komisariate kandidatët që janë në listën e PD-së.

“I marrin i shoqërojnë dhe i mbajnë dy tre orë në komisariate. Po merren dhe kandidatët e listës vijuese të PD, mbahen në komisariat pa asnjë shpjegim me orë të tëra”, – tha Bardhi i cili pati një përplasje me gazetarin Alfred Peza.


“Po flas për 1 milion eurot që ju i keni të padeklaruara”, – tha Bardhi. Nga ana tjetër gazetari Alfred Peza tha se ai duhet të kërkojë falje, pasi gjykata e ka shpallur të pafajshëm.

7 Comments

  1. Alfred Peza, ndertuesi i stadiumit madheshtor te Peqinit, ai qe e ngriti skuadren e futbollit te Peqinit ne nivele te jashtezakonshme duke ia kaluar edhe vete Lazios, eshte nje nder ata njerez qe duhet besuar gjithmone dhe per cdo gje

  2. Pse irritohet A Peza? Nuk jemi ne kohen e E Hoxhes qe vazhdonte i vente temena ‘Babe Myslymit’…ne nje shtet ligjor (qe nuk e kemi akoma) tipa si A Peza dalin pa ‘lagur” perkohesisht derisa Rama te zhduket. Eshte e qarte pse nuk e vuri kandidat per deputet ne zgjedhjet politike te 2017… Te prese edhe pak.A Peza e te ‘nxehet’ tamam lastaj. Ai edhe po plaket, infarkt miokardi do ishte i mundshem …

  3. O Fredo, na i thuaj dhe ne , si i bere 1.000.000 eu. Ti gazetar e zakonshem ke qene. I kam te ardhurat personale te deklaruara , aq sa i ke patur dhe ti te Ora news, per periudhe dhe me te gjate se ty, por ne 5 vjet nuk i kam bere bashke ti shoh 50.000 eu. Te lutem vella, ma thuaj si, se te premtoj qe kur te ma thuash, e ti bej do te jap gjysmen mbrapsht.
    Ej, dhe dicka une skam lidhje me Rilindjen as me politiken. Mos e ke te veshtire tani?!

  4. Bythqiri I deklaruar ish ministri I luluse qe vetem tendera beri per shtate muaj ne detyre kerkon llogari per parate e tjetrit,kur ai ka vendim gjykate nga gjykatesit e salihut,ta gezoni shpellare bythqirin e pd

  5. Ky kari mesyze eshte komplet i pacipe , flet per drejtesi dhe ben moral . Si i justifikoje ky 1 milion eurot e vena me pune kur rrogen e kishte 800 mije leke ? Sikur te ishte paguar me rroge qe nga dita qe ka lind dhe sikur rrogen ta kishte dy fish prap nuk i bente kaq leke . Moral putanash me syze.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu