• |
ide | kryesore

Basha: Deputetët e rinj në Parlament u shitën si bagëti

Lajme, Të fundit

Kreu i PD, Lulzim Basha ftoi pedagogët dhe studentët e Universitetit të Durrësit të marrin pjesë në protestën e 16 marsit. Në takimin me ta Basha u shpreh se protesta e studentëve solli më herët pranverën, ndërsa komentoi edhe vendimin e disa deputetëve në listat e opozitës që pranuan të marrin mandatin e  deputetit. Basha tha se ata u blenë si të ishin bagëti.

 “Protesta e studentëve solli më herët pranverën dhe i parapraiu këtij zgjimi kombëtar dhe bashkimit të shqiptarëve që kanë marrë tashmë vendimin. Zot në shtëpinë e Shqiptarëve nuk do jenë më kriminelët, por do jenë vetë shqiptarët. Rama u kap bë flagrancë duke vjedhur vota, ndërsa Vangjush Dako e ka vendin në burg. Dako u pasurua në kurriz të qytetarëve. A ka turp më të madh të trajtohen deputetët si bagëti. Shitblerja e deputetëve të rinj në Parlament u duk sikur ata të ishin bagëti”- tha Basha.

12 Comments

 1. Cfare behet keshtu . Shkolla dhe aq me teper universiteti eshte institucion i depolitizuar. Si ka mundesi qe ne ambientet e universitetit behen mitingje.
  Me e pakta rektori i universitetit te durresit duhet te shkakrkohet per shkelje te ligjit hapur .

  1. Pse te duken universitet keto tona ty. Ne nje vend me 2.8 milion banore ka 13 universitete publike dhe 4o univeristete private.

 2. Shume turp per fjalet krejtesisht te papergjegjshme te nje llogjike dhe fjalori adoleshent te dala nga nje lider partie qe pretendon te mari drejtimin e shtetit.
  Mendoni kur ky deputetet qe i zgjodhi vete i quan bageti po popullin qe i votoj dhe kundershtaret e tij si do t’i etiketoje!?
  Mbas kesaj deklarate gjithkujt i lind e drejta qe ndjekesit e tij t’i shohi si bageti.

 3. Ti lulu I je shitur serbeve e ruseve si kali I betejes se tyre me perendimin,vet I zgjedh vet I quan bageti,tamam toc kukulle,njesoj si xixa dhe stalini

 4. I ju te rames kur ikte rama neper universiteti dhe bente portokallin ju që punoni si tastjer me parat tona nuk folet apo ashtu ishte nje pune or shushnja te rilindjes

 5. Sa gezohen keta pikaloshet e kuq te sektit qe ne parlament po shkojne mbetjet e opozites, e ata qe kane patur dy flamuj ne xhep. Nese nuk e pate llogjiken e mendimet e tyre te thena ne parlamentin e sajeses, e ne shtyp, na thoni se si do jene opozitare keta krunde, qe vertetuan karakterin e dobesite e tyre ne maredhenie me njerezit e partite. Keta jane malloma, qe i duhen ketij parlamenti te deklasuar e injorantesh qe lale krosi te bejevete si qerosi.

 6. Se cfare jane ata , kjo u morr vesh . Edhe sikur te ishin te tjere ndoshta do kishte dhe nga ata qe shiten. Por mos harroni qe i futet ne lista, dmth TI. Sidomos ate gocen e Hajdarit i her meritat e saja pervec genetikes ishin 0.

 7. Po te jeni kaqe serioze, e dashamires qe ai parlament qelbesirash, te jet ne pozita demokratike e debati pozite , opozite, ju komentues te rilindjes duhet te jeni te paret qe s,duhet ta pranoni, sepse, per nje krahasim, ashtu sic ben lideri tuaj debil, nese ne rring nuk dalin dy konkurentet per kampion, del ose mbete njeri, ky qe ngel ne rring do dale tjetri te boksoje, qe ta quajme ndeshje. Le ta marre titullin pa kundershtare, ashtu sic e keni marre, se me to, nuk ka ndeshje por ata jane spektatore, qe nuk paguajne, por paguhen me taksat e popullit. Andaj dukeni qe ju pelqen injoranca, sepse ate e keni shfrytezuar ne menyre perfekte, e dhe se keshtu me kesi sajesash, e mbani pushtetin, qe do ua stoi akuzat ne drejtimin tuaj si vjedhes e mashtrues, pavaresisht se i keni vertetuar me kohe. Keta ini, e keta mbeteni.

 8. Pergjegjesine e mban ti. Ishe ti ai qe hoqe Topallin, Patozin, Bregun, Imamin, Rulin…….. dhe fute zara qe i deshe per te ngrit doren.
  Po sic ndodhi pas TRE humbjeve ne zgjedhje, ti vetem dhjet nga goja dhe sdi te mbash pergjegjesi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu