• |
ide | kryesore

Basha i përgjigjet ambasadës së SHBA-së: Mos u bëni palë me asnjë person apo parti

Lajme, Të fundit

Pak orë më parë ambasada e SHBA kërkoi vetëpërmbajtje dhe shmangie të dhunës në protestën që partitë opozitare do të mbajnë nesër. Kryetari i PD, Lulzim Basha, në kundërpërgjigjen e tij ka kërkuar që ambasadat të mos bëhen palë me asnë person apo parti.


“Nuk komentoj deklaratat e ambasadave meqë më pyesni. Nuk i kërkoj të jenë palë me asnjë person me asnjë parti por të bëhen me vlerat e demokracisë, zgjedhjeve të lira e të ndershme, me luftën ndaj krimit dhe shit-blerjes së votës, me problemet e shprehura qartë edhe nga raporti i DASH. Shqiptarët e kanë kuptuar se protesta është një tjetër rast për tu bashkuar e ngritur zërin, e kanë kuptuar se vetëm me protesta ndalet e keqja”,- tha Basha.


Basha shprehu dhe besimin se protesta e nesërme do të hyjë në histori.

 “Kam bindje dhe informacione se do hyjë në histori si një nga protestat më madhështore për të hapur bashkë derën e mbyllur të Europës”,- vijoi ai.

16 Comments

 1. Lul mjekerbytha, ki parasysh qe tu vrane 4veta kur ishe ministri pergjegjes.
  Saliu eshte me nje kembe ne var dhe tjetren ne burg. Pashaporta hollandeze nuk te mbron nga akuzat per vrasje dhe grusht shteti.

 2. Amerika behet pale me demokracine parlamentare dhe nuk behet pale me ate qe mendon ti more lulu,ti me mbeshtetjen ruso-serbe vazhdo rrugen tende dhe mos u mer me njerzit qe zgjodhe vet,ata kane axhente perendimore

 3. Basha hec prepara po’ qe burre
  Kthim prapa ska.
  O kur u Bo i paemri me imperialistet
  Me kujtohet ajo kenga
  Un po’ shkoj me gzim n’ ushtri Moj bukuri
  E dikush e kendonte:
  Mu po’ n’ vjen me dhi perseriMoj bukuri.

 4. Zoti Lulzim, ne c’do vend te botes ambasadat jane zedheneset dhe kordinatoret e politikes se vendit qe perfaqsojne.
  E thene ndryshe sipas stilt tend, ato behen pale me ata qe behet pale politika e vendit qe perfaqsojne.

 5. KOnet sektiste te dale nga qelbesirat e ketij vendi, kakriskan,, sikur erdhen sot forca te reja rilindase, e nuk dikerkan se cfare ka bere ky krye idioti i tyre ne kete shtet ndaj ketij populliKjo eshte nje teme tjeter, por me komentues qe nuk thone esencen e vertetesine e vendit e te keqiat e ketij pushteti, vetem kjo lloje monstre sekti e ben. Sa per ZV e ambasades amerikane, dihet personeli i punesuar aty, qe lane soristat e futur nga pushteti kuqal, e se edhe kur ishte ish kinezi, qe e tregoi flagrant qendrimin e tije te nje aneshem disa here, ne kete mes i del lezeti edhe dashurise per ameriken por jo per qeverine e shtetin amerikan jo, po per kesi monstrash te shitur qe devijojne vijen amerikane te demokracise , Ne rastin konkret, Kjo zv ambasadore pa portofol te qeverise amerikane sepse nga dita ne dite do fluturoi, nuk permendet nga ajo qellimisht dokumenti i fundit i DASH, qe dihet se c;fare kritikash thelbesore beri, por qe u anashkaluan e bejne sikur seshte thene gje, andaj qukesa, rrjepesa, servile te drogmenit me poture mbajeni gojen, e thirrini mendjes e shihni se ne cgjendje eshte sot shqiperia e populli vetem, e vetem nga kjo kaste qelbesirash.

 6. Lu – Soroist, armik
  Arvizu – Demokrat, armik
  Withers – i shitur te top channel, armik
  Riez – kurve, armike
  Jeffrey – Armik, plasem tu cu letra te DSh deri sa e hoqem
  Limprecht – kurvar, armik
  Lino – kurve qe nxiti revoltat, armike e perbetuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu