• |
ide | kryesore

Më 21 mars nis gjyqi ndaj Saimir Tahirit

Lajme, Të fundit

Gjykata e Krimeve të Rënda do të zhvillojë në datën 21 mars seancë paraprake për ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahiri.

Seanca tek Krimet e Rënda do drejtohet nga gjykatësja Miliana Muça.

Më 28 shkurt, Prokuroria për Krime të Rënda mbylli hetimet dhe çoi dosjen e Saimir Tahirit në Gjykatë me akuzën për “Trafikim të lëndëve narkotike” në kuadër të grupit të strukturuar kriminal “Habilaj” dhe “Korrupsionit pasiv të funksionarëve të lartë shtetërorë”.

1 Comment

  1. Ku je o Ambasadori Peshkatar, o LU-ja i madh, c’pate e syrgjynose ne Kirgizstanin e ndritur. Eja te shohesh Peshkun e Madh, eja mos rri larg ,eja te marresh dafinat o maratonomaku i vetingut….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu