• |
ide | kryesore

Rama në Berat: Betejat me opozitën i kemi fituar, s’kemi punë me ta

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama i pranishëm në Berat për ciklin kombëtar “Bashkia që Duam” thumboi opozitën e bashkuar, e cila pasi dogji mandatet, vijon organizimet për protesta duke kërkuar zgjedhje të parakohshme dhe krijimin e një qeveri tranzitore.

Ai tha se qeveria shqiptare nuk ka asnjë betejë me opozitën, pasi këto shtoi kryeministri, Partia Socialiste i ka fituar gjithmonë. Shefi i qeverisë pohoi se beteja e madhe e qeverisjes është papunësia, korrupsioni dhe problemet  në administratë.

“Ne nuk kemi betejë me ta, sepse e kemi fituar dhe e fitojmë sa herë, por betejën e vërtetë e kemi me  papunësinë, varfërinë dhe korrupsionin. E kemi me atë që vijojnë të jenë ende në zyrat e shtetit dhe nuk janë të denjë për t’u shërbyer qytetarëve. Qyteti i Beratit ka ndryshuar shumë, por ka edhe më shumë për të ndryshuar. Potenciali është për të zhvilluar jo vetëm turizmin, por edhe agroturizmin”, tha Rama.

10 Comments

 1. Tani qe e ke Parlamentin me nje Opozite konstruktive, futi nje Koncesion Shqiperise more i pangopur.
  I vure traun Rruges se Kombit, se duhej ti beje nderin e rradhes 2 ortakeve. I pangopur. I ndyre. E shite Shqiperine.

 2. Ec aty Beratiiiiiiiii

  E nxirrni Tahir Bacoven me Silven- amon edhe i her videon e Fierit – na qitet mallin e cirkut amon o lapsaxhinj, plotesojini deshirat e nen-vetedijes sone te perbashket 😀

  Kryelajm Tahir Bacova ne Fier me grate e administrates !!

  Lejeni Beratin mos u merni . Ka ik ne Dyseldorf ajo Socialistja e Beratit qe rrinte edhe pa uje edhe pa drita edhe pa……

 3. Duke qene vete peme pa kokrra ky palla mendon se burrat demokrat te beratit nuk jane per pune , i ziu ky edhe zahon me fekondim artificial e boni. Hallall sisen e babes o plak

 4. O derrr kur je i sigurete zbardhe dosjet ekrimit si ajo E der Dakos apo ajo e Dibrese tj etj futi kriminelet ne burg jep doreheqjen le te formohet qeveri tranzitote dhe hyn ne zgjedhje po sta mban o drogaxhi derrri kolerata marte shpirtin se bashku me ata krymba qe te shkojne pas

 5. Nuk do merresh ti me opoziten. Populli do merret me ty. Je ne panik e terror, ngele rrugeve nga frika se do kapesh si miu ne cark.

 6. Po nqs ke probleme me korrupsionin ne administrate faji i kujt eshte o te qifte Kina robt. Sa per burrat e Beratit verte nuk punojne po Linden tende ama e lerojne

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu