• |
ide | kryesore

(VIDEO) Berisha jep një mesazh të fortë një ditë para protestës tek Kryeministria

Lajme, Të fundit

Një ditë para protestës së madhe që ka njoftuar opozita, Sali Berisha ka postuar një video mesazh, në të cilën numëron arsyet se pse shqiptarët protestojnë kundër qeverisë dhe Ramës.

“Qeveria na ka tradhtuar, por ne nuk i tradhtojmë fëmijët tanë, ndaj protestojmë. Qeveria na ka dhunuar, por ne jemi ende të fortë dhe me kurajë, ndaj protestojmë. Qeveria na ka vjedhur e varfëruar, por ne kemi ende shpresa dhe ëndrra, ndaj protestojmë.”- thuhet ne mesazhin e videos qe ka postuar Berisha.

Me tej, ne video lexohet: “Qeveria na ka shpërfillur e harruar, por ne e kemi fatin në dorën tonë, ndaj jemi ngritur të gjithë në këmbë. Ne jemi ende shqiptarë krenarë, ne jemi ende qytetarë europianë, ne jemi ende njerëz të lirë, ndaj nuk trembemi, nuk nënshtrohemi, por ngrihemi dhe fitojmë.” 

Publiée par Sali Berisha sur Vendredi 15 mars 2019

11 Comments

 1. Ketij duhet me i bo nje DISS, ne kolazh videosh te 96, 97, 98, gerdec, 21 janar etj etj. ujku plak edhe nje dhemb te ket kafshon. duhet me ia shkul dhembin e fundit ketij plaku spiun te lig. antishqiptar gjakprishur.

 2. Je shume i vonuar o shpellar per te na bere thirrje te ngrihemi , per cfare te protestojme? per ty e familjen tende qe do e shohim se shpejti para drejtesise. Sali koha jote mbaroi , na lini te jetojme , nuk te beson me njeri , nuk ke surrat te dalesh me per thirrje , je i neveritshem, sa del fytyra jote , njerezit me shume indinjohehen, kurre me ti per popullin , tani njerezit i kane syte e hapur , Rama i ka kthyer vendit qytetari e liri te plote , po mos te ishte ai nje lider aq i moderuar . Tirana do ishte Kabul o shpellar, shporru nga syte tane,!!!

  1. Çfarë mortjesh mba ky vend, që vdekshi bashkë me edvin qelbësirën pederastin zhulsin hajdutin frikacakun.

   Sali Berisha jua ka shkërdhyer e prapë do tju a shkërdhejë komunizmin tuaj kriminal, o kriminel idiot kamikaz.

 3. O plak i rrjedhur shko ne gerdec sot se te mirepret ai komunitet atje. Ne nje shtet demokratik sot duhet te ishe ne burg per ate masaker qe bere more matuf , katil dhe kriminel .

 4. Saliu e keqja me e madhe e kombit shqiptar , duket qe nga syte …. ka syte e nje gjarperi qe vetem helm nxjerr, Shqiperine e ben vetem vizionari Edi Rama!

 5. Ka dhe arsye te tjera per te protestuar:
  -Qeveria me fajdet e bankave te
  Zvcres rrenoi tere popullin.
  -Qeveria ne 97 ngriti popullin ne
  revolte ku humber jeten mbi 3.000
  viktma.
  -Qeveria nepermjet mafjes vrau ne
  Gerdec 26 te pafajshem dhe u
  plagosen 300 te tjere pa kursyer
  edhe femijet.
  -Qeveria vrau 4 demostrues ne
  bulevard pa kurfare arsye.
  -Qeveria……….

 6. Lukunia, te droguarit e bijte e kurvit, qukapiket e sektit te qelbesires me te madhe qe kemi patur, e qe po kalojme, jane kodoshet e disinformimit, jane shpifesit e medhenj, e deformuesit qe ne demokraci kane minuar perparimin drejt europes, jane organizatore te grupit kriminal ”’shoqata per drejtesi” jane bandat qe ngriten ne jug nen flamurin grek , te pushtimit, jane keta qe ngriten ;;;shoqatat e enverit, ” jane keta qe kane dashur sabotimin e hyrjes se shtetit ne NATO, jane keta, bije kurvi qe si ze gjumi qe nga ti kalojne kamionet e anijet me droge se duhet te mbajne gjalle krimin, jane keta mafioze qe vodhen, e po vjedhin kete popull, sa po irrjepin lekuren,ne cdo fushte ekonomise, pra, jane keta faqezinjte, te pa fytyre, qe kane lehur, lehin, e do vazhdojne sepse ashtu e kane brumin, e genin e poshter qe na kane lene kodoshet e kuq te komunizmit, trashegimtare te ”’vellezerve Ruse, e sot banditizmi i ketyre qelbesirave qe skane asnje gen me kombin e traditat e shqiptareve na hiqen kombetare, atdhetare, e perendimore, keta, fara e keqe qe po na le ne mjerim e vuajtje, e q na dalin ne mbrojtje te mizerjes. Por keta jane vete mizerija, e shpirteligesia. Ju bushtra, e ujqer te qelbesires se sektit rilindje. Berishe as i keni bere, e askeni per ti bere me te voglin ngacmim, pavaresisht se inatin e vitit 90 e nxirrni cdo dite, ai jua rrezoi fshateresine e baltes kuqale, dhe hapi dritaren drejt europes e perendimit, e me gjitha te metat e sabotimet tuaja, meria e ardhjes deri ketu si stad e jo zhvillim i qendro merites BERISHA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu