• |
ide | kryesore

1600 policë për protestën e opozitës, Rama ka ikur në Berat

Lajme, Të fundit

Nderkohe qe ndajne vetem pak ore nga nisja e protestes, policia i ka marre tashme gjithe masat per garantimin e rendit dhe sigurise.

1600 efektive do të jenë sot të angazhuar në protestën e thirrur nga opozita përpara Kryeministrisë.

Përmes një plani të detajuar masash, efektivët janë udhëzuar për të shmangur çdo akt dhune ndaj protestuesve.

Nga ana tjetër, përmes një plani të detajuar masash ka rrethuar të gjithë godinën e Kryeministrisë me rrjeta teli për të pamundësuar hyrjen e qytetarëve në godinën e Kryeministrisë.

Gjithashtu, në të gjithë hapësirat rreth godinës së Këshillit të Ministrave janë instaluar kamera me rezolucion të lartë për të filmuar dhe dokumentuar çdo akt dhune apo tentativë të protestuesve për të hyrë në Kryeministri.

Edhe shtyllat, në të cilat janë vendosur kamerat, janë të lyera me graso për të mos lejuar dëmtimin e tyre nga protestuesit.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu