• |
ide | kryesore

‘Kam ardhur nga Britania në Tiranë për protestën’

Lajme, Të fundit

Grumbullimi i protestuesve ka filluar dhe një prej qytetarëve në një prononcim për Neës 24 tha se ka ardhur nga Britania e Madhe enkas për protestën e zotme.

Emigranti Naim Hasani tha se të gjithë shqiptarët duhet të protestojnë për të mbrojtur votën e lirë.

“Ata që rrinë në Amerikë, Kanada, Australi kanë arsye shumë të forta për të protestuar sot kundër Rilindjes, kundër instalimit të regjimit kriminal të Rilindjes në Shqipëri. Populli, shpirti, demokracia, liria, barazia dhe drejtësia duhet të triumfojnë në Shqipëri. Shqipëria dhe shqiptarët të mos mbeten më delja e zezë e Evropës por të përparojnë, të ecin përpara me të drejta të plota si anëtarë të BE-së, përfshi të drejtën për të votuar si qytetarë të lirë”, tha qytetari.

Protesta e PD-së pritet që të nisë zyrtarisht në orën 11:00 para Kryeministrisë.

8 Comments

 1. prandaj nuk behet ai vend, cte ha bytha qe kruhesh ne rrot cakmakut, or taj . ka 30 vjet rrumpall, dhe rrumpall do vazhdoj. po nuk u larguan BERISHA, RAMA, META , MONA E BASHA .kETA E MBAJNE PENG SHQIPERINE. TUNG.

 2. hahahahahah
  o none ca debili
  ve bast i shijon me shume kafja ne bathore sesa buze tamizit. sdel katurnalliku nga shpirti kollaj joooo duhen dekada.

 3. Me vjen keq per comentuesit, qe flasin pa njohur personat e tjere.
  Personi qe fyeni eshte nje intelektual ne Angli eshte Avokat i njohur dhe eshte duke u diplomuar per Gjyqtare ne Angli.
  Dhe sa per dijeni sa eshte i shititur ai me mundin e vet, seshte asnje politikan as beznismen ketu ne shqiperi.
  Dhe pse eshte nga Malesia e Madhe si hicet vlera as prestigji.

 4. Personi Nuk. Po tregon inteligjent por nje idiot. Per arsye protesta Nuk eshte e popullit por e krimineleve keshtu I thuaj gomarit jo gjykates por qyqar shko te vizitohesh se Po hup kohen kot

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu