• |
ide | kryesore

Wenger parashikuesi: “Më pëlqen Ancelotti, por për Napolin…”

Sport


Pas një jete me Arsenalin, Arsen Wenger, ka mbyllur një cikël dhe është përsëri atje ku “Topçinjtë” janë duke provuar përsëri të rinisen. Ish-trajneri historik, pas shortit që ka vënë përballë skuadrën e tij me Napolin, ka dhënë disa deklarata për Il Mattino: “Do të jem një tifoz i Arsenalit mbrëmjen e ndeshjes me Napolin, ashtu sikurse në të gjitha takimet – tha ai -. Nuk dua t’i jap këshilla Emery. E dua Karlo Ançelotin, një prej teknikëve më të mëdhenj nga të gjithë, një maestro i vërtetë në mënyrën se si punon me skuadrën e tij. Por Arsenali është një skuadër e madhe dhe për Napolin do të jetë një detyrë shumë e vështirë për të provuar për të kaluar raundin”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *