• |
ide | kryesore

Tension në protestën e “Astirit”, Basha niset me urgjencë

Lajme, Të fundit

Është tensionuar sot protesta e banorëve të Unazës së re. Kjo për shkak të njoftimeve se policia do të tentojë të mësyjë mbi banorët që kundërshtojnë prishjen e banesave të tyre. Në këtë zonë janë grumbulluar forca të shumta policie dhe FNSH-së. Drejt protestës është nisur edhe kreu i PD-së, Lulzim Basha. Përmes një postimi në Facebook edhe ish-kryeministri Sali Berisha i bën thirrje policisë të ndalë terrorin mbi banorët, të cilët i quan “heronjtë e Unazës së Re”.


“Ndal terrorit policor, raperzaljeve të narkopolicëve të Edvin Kristaq Urrejtjes dhe Vasalit të tij ndaj heronjve të Unazës së Re.Narko policia i ka rrethuar ata. Qënderstarët kanë bllokuar rrugën”, – shkruan Berisha. ©LAPSI.al


6 Comments

 1. Banorët e Astirit kanë të gjithë të drejtën e Zotit të VRASIN për të mbrojtur shtëpinë dhe jetën e tyre.

   1. O zagar rilindje kallashnikovit ti mut i ke dëgjuar vetëm emrin, sepse të nënshtruarit si ti nuk e çojnë nëpër mend të marrin armë për të shpëtuar familjen, por e kanë më të lehtë të nënshtrohen si dele.

    1. hiqe ate emer o te qift derri ropt se nuk e meriton o komunist muti. ti qe mbron komunistin e fundit ne shqiperi je me i ndyr se cdo mavi. paskan te drejt te vrasin, pervec zotit asnje nuk ka te drejt te marri jet po ju kafshet gjak e vrasje jeni mesuar.

 2. Toka takon atij qe e punon.Poshte kulaket ,rrofte Astriri i askujt.Qijani nonen e kane pak,Shqiperia eshte e jona ,poshte fajdexhinnjte.Rrofte hajduti.

 3. U nis me shpejtesi nga….restorant padami ku po hante darke me karkaleca

  Mir tju behet o astirsat e karit qe mbani shpresa te kta lloj sumqiresh. Robt ku ti keni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.