• |
ide | kryesore

PD: Nuk do ta njohim prokurorin e ri të Përgjithshëm

Lajme, Të fundit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, duke folur në televizionin “A2 CNN″ ka deklaruar se PD nuk do ta njohë garën për Prokurorin e Përgjithshme pasi trupa e KLP-së nuk plotëson kriteret ligjore.


Sipas tij, kryetari i KLP-së, Gent Ibrahimi është “eksponent shumë i afërt i Partisë Socialiste”. Më tej, kujton se si Ibrahimi dhe vetë Bardhi kanë përfaqësuar dy partitë më të mëdha në vend, përkatësisht PS dhe PD, në komisionin e reformës ne drejtësi.


“Nuk ka rëndësi kush do të jetë Prokurori i ri i Përgjithshëm, kur e gjithë trupa që do të kryesojë procesin për Prokuror të Përgjithshëm është konsideruar një trupë me anëtarë që nuk plotësojnë kriteret ligjore. E gjithë kjo vendos në pikëpyetje procesin dhe vendimmarrjen.

Duke nisur nga Kryetari i KLP. Ai është cilësuar nga ONM si një kandidaturë që nuk duhet të përfshihej në garë për të qenë anëtar i KLP, sepse nuk plotëson kriteret kushtetuese dhe ligjore. Nuk po i hyj fare lidhjeve me Partinë Socialiste. Ju e mbani mend që ka qenë përfaqësues i qeverisë në Komisionin e Reformës në Drejtësi. Unë, bashkë me disa kolegë ishim përfaqësues te PD, zoti Ibrahimi, me disa kolegë të tij ishin përfaqësues të qeverisë apo PS” –tha Bardhi. ©lapsi.AL

23 Comments

 1. Kujt nga perendimi do I plasi bythe qe e njeh opo jo pd prokurorin,kur dihet qe pd dhe agjenti salih nuk ka njohur dhe ato qe ka zgjedhur vete,pervec Llalles se vicidolit

 2. E kuptuam se cfar halli keni. Kete hall keni as doni tia dini as per zgjedhjet dhe as per ramen. Ju doni te vini ne pushtet me dhun dhe nese vini doni te zhbeni reformen ne drejtesi. Po fundja kush ju pierdh juve. Po keni kundershtime ikni te rruga e elbasanit dhe bejuni pordh atyre. Po nuk ju trodhen. Provojeni o dylbera ishalla jua mer trut perendia dhe beni keto levizje.

 3. ahaha.. po kjo dihej.. ju per kete arsye t po beni tere ato gjyrulldira..
  Ne fund te fundt kujt i plasi nese e njifni apo nuk e njifni ju kryeprokurorin e ri.
  Nese do te kete mandat arresti per ndonjerin nga ju do shkoni ne qeli si ceco..
  Nuk mund te thoni , nuk me arrestoni dot se une nuk e njoh kryeprokurorin e ri.

 4. Po si t’ia bejme? Te vini ju ta zgjidhni prokurorin e pergjithshem? Ky qenka halli juaj i vertete? E nxorret koken me ne fund tradhtare te kombit!

 5. Ne prokurori partia e sh Rama do vendose tere bijte e kurvit, e kurvat qe ia ka lene amanet babai e komandari i tije shpirteror. Me kenaqesine me te madhe dhe euforine e fitores mbi armiqte, pasi mashtroi e bleu edhe ndonje perendimor, ka piketuar tere kycet e prokurorise e drejtesise, qe partise se qelbesirave mos tu shpetoi edhe miza. Keshtu qe me elemente e droges, me bashkepunetoret e kokaines, me vjedhjet e rrjpien qe i kane bere ketij populli, do ruajne fitoriet, e do shkojne nga fitoria, ne fitoje. Dhe keshtu tere kasketat e vjetra te komunisteve te rinovuar me flamurin draper cekan do marshojne drejt bustit te atit tyre shpirteror, e do betohen se lum si ne qe kemi nje trashegimtar te denje te virtyteve socialiste, internacionaliste, te na rroje udheheqesi Rama, do therrasin, se vetem pa opozite jemi ne kohen tone, ne rehatine tone.

 6. Mos I boni si bytha t squta amerikonit se amerikoni jua plas sumen, ene ju detyron ti thoni faleminderit. Po qe se e mshtet amerikoni, ju nuk ju dhjet askush.

 7. Nuk njohim parlamentin, nuk njohim qeverin, nuk degjojm te huajt, nuk njohim prokurorin. Neser nuk do njohim gjykatesit, nuk pranojm zgjedhjet. Kjo eshte taktika qe ka zgjedhur pd. Dhe meqe nuk njohim asnje nga keto jemi te paprekshem.

 8. Byroisti I pd komenton bardhin pederastin me postin me te larte te nje partie ne vend,ju shpellare do ti perqafoni shume shpejt bythqirat ne pd,ky gei bardhi nuk njeh asnje,vetem lulu dhe salih

  1. PD .KA VDEKUR QE ME 26 MAJ TE 96.NGA AJO PERIUDHE. E DERI ME SOT NUK KA PASUR P.D PORBANDIT. ME DIPLLOMA FALLCO. NDERSA SOT KELYSHET NE TE DY KAHET PO MARRIN PUSHTETIN ME SHPEJTESI QE TE MBROJNE TE SHKUAREN KRIMINALE TE TYRE. SHIFE BALLILLET E PD E SALJANET E PD DERI TEK BUSHATET E BALLA TE PS.DR ZHUPA

 9. do vendosi BE-USA per prok. e pergj. juve nuk ju pjerth njeri . behuni gati te gjithe berisha, rama, basha, meta dhe monika , erdhi koha e shqiptareve. mjaft me. rrofte amerika

 10. Jam kurioz te di a do njohin Prokurorin e Pergjithshem Andi Bushati,Shkullaku ,Lubonja,Rakipi dhe Zheji pasi per ju te PD-se nuk pjerdh kush.

 11. kOMENTUESIT E ZHULIT QEVERITAR, QENKAN TE PREKUR NGAQE U DEL HILEJA E POSHTERSIA QE DINE TE BEJNE KETA MBETURINA KUQALESH, QE NE KOMENTET E TYRE SKANDALOZE, NUK SHPREHIN ASNJE TE DHENE APO FAKT QE PROKURORET APO GJYKATESIT QE KALUAN VETINGUN ISHIN, APO S;ISHIN TE DENJE PER TE QENE NE ATO POSTE QE U VUNE, E QE U ZGJODHEN ME MASHE NGA STRUKTURAT E HELMIT RILINDAS. sHEMBULLI ESHTE ME DRANEN PROKUROREN E PERGJITHESHME, INJORANTE, E PA AFTE, SEVILE E PUSHTETIT, SABOTATORE E DREJTESISE, E KETE E KA KY PUSHTET, SE KESHTU I DUAN KETA, QE TE MBROHEN, E MBROJNE ZULLUMET E PA PERSHKRUARA QE KANE BERE. nET TE TERA STRUKTURAT QE JANE ZGJEDHUR, I ESHTE HEDHUR HI, E JANE MASHTRUAR PERFAQESUESIT E EUROPES E AMERIKANE, NGA KONSULENTET PARTIAKE QE KANE PUNUAR ME TA DITE E NATE ME URDHER TE PARTISE SE MASHTRIMIT, KESHTU QE TE VESHE PROKUROR TE PERGJITHSHEM BESNIKE TE KODOSHEVE TE MORRAVE TE KUQ, QE PER JU ESHTE OK, SEPSE KY ESHTE STILI PUCIST KOMUNIST, KJO NUK DO TE THOTE QE KUR OPOZITA NUK E PRANON , NA QENKA ANTI AMERIKANE,,,jO, POR NE DEMOKRACI ASNJANESIA, E LIGJIET KUSHTETUESE POPULLI I KERKO, E I DO ME SHUME SE KUSHDO PARTI QE HIQET SE PO BEN LIGJESHMERI, APO INSTITUCIONE TE PA VARURA, POR KOMPLET TE IMPLIKUARA ME POLITIKANET E SOTEM.

 12. O byroisti pd ipaemer dukesh qe je gei nga ato te rinjte e kristi pinderit qe pd I ka me shumice ne partine e luluse,17maj po afrohet ne pd ka feste me shume ngjyra

 13. motrat ku ti keni o morat e kuq , ekeni brimen e bythesme te madhe se medreseja, ju qifte gomari gjithe farefisin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu