• |
ide | kryesore

Thellohet kriza. Opozita hedh hapin e parë drejt bojkotit të zgjedhjeve

Të fundit

Thellohet kriza e daljes nga sisemi. Pas djegjes së mandateve opozita duket se po shkon edhe drejt braktisjes së zgjedhjeve lokale në 30 qershor. Partitë e saj nuk kanë zbatuar afatin që skadonte dje për të dorëzuar listën për anëtarët e Komisioneve të zonave të Administrimit Zgjedhor (KZAZ) Partia Socialiste e dorëzoi listën e saj në fund të ditës, ndërsa Partia Demokratike dhe LSI, partitë kryesore të opozitës, nuk kanë propozuar asnjë kandidat deri më tani.


Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njoftoi dje se të gjitha partitë kryesore do të humbisnin afatinnëse nuk dorëzonin listat brenda datës 18 mars


 

Shkelja e afateve të KQZ-së ka ndodhur dhe më parë në të kaluarën. Gjatë fushatës zgjedhore të vitit 2017, të gjitha partitë nuk arritën të dorëzonin një listë të plotë deri pak ditë para zgjedhjeve, duke lënë zona të mëdha votimi pa përgatitje të mjaftueshme.

14 Comments

 1. Lajmi me i mire i dites. PeDerastat e nje krahu po zhduken, merni kemben zvarr. Qe te zhduket dhe Rripjerdhja. Dhe te shpetojm njeher e mire, nga keta mostra qe na kan plasur shpirtin prej 28 vitesh.

 2. Opozita nuk ka vdekur. Ajo tashme eshte e rinovuar me lider Kujtim Gjuzin. Zgjedhjet pa opozite nuk do ngelin. Fleta votomit do kete vetem nje emer Edi Rama. Keshtu Rilindja do shkoj nga fitorja ne fitorje.
  Bravo kryeminister, e bere sic ta deshi kokra e qejfit. Ne do rrijme e do te shikojme ty si kryeminister. Per mua dhe gjushi e lala te vazhdojne kryetare bashkish, se kur te krahasohen me gjicin , ndreun dhe rakip sulin do duken lule. Ja kalove dhe Berishes 96.

 3. Un them te marrin edhe keta te PS dhe te ikin fare nga Shqiperia, se kan 30 vjet qe na vjedhin, na vrasin dhe na kerkojn edhe voten. SKA SHQIPERI PO VEC TEPSI, PS, PD, LSI.

 4. Bobo, tani qe Mona dhe Luli rrezikojn te dalin nga sistemi, si do na zer gjumi naten. Bobo, po ata jan mesuar me shum shum shum lek, si do ja bejn vetem me shum lek.

 5. tani zbuloi Mona me Lulin qe ne Shqiperi vidhet dhe ka korrupsion. Po korrupsionin nuk ta solli Rama o Mr. Raporti mjekesor o varikars. Rama aty e gjeti dhe e perdori ose e zhvilloi. Rama po punon me te njejtet oligark qe ka pas punu edhe Sala me Lulin. Mona zbuloi se PS ka vjedh vota dhe ka paguar para per vota. i ra dambllaja kur e mori vesh se deri me tani as nuk e kishte imagjinuar qe nje parti mund te blinte vota, pasi kjo gje ka qen sakrilegj per Monen dhe LSI. dhe LSI si partia me e paster qe misheron idealet me te larta te shoqeris njerezore u be nje me Lulin (nenkupto, me hallin e madh te Salehut qe se len te shkoj ne Amerik me familje tashme) dhe kerkojn nje shtet te mir dhe pa korrupsion, se harrova dhe pa hashash (pervec Lazaratit). THYEFSHI QAFEN JU E MARRSHI ME VETE EDHE GJITH POLITIKANET E TRANZICIONIT. JENI BER SI FERRA PER TE ARDHMEN E KETIJ VENDI.

 6. Ne zgjedhje do shkojne partite e Marko Dajtit,Muo Asllanite gjithe jashte qitja e -PPSH-se me ne krye -HALEXHINJTE-e Partise soci-HALE-istete shokut PSIKO skizofrenEdvin Kristaq Rama.

  1. Stalin ik dhe ti me keta. Merri te gjith militantet e te dy kraheve me vete dhe na u hiqni nga syt. Se keta qelbesirat rrojn se egzistojn ca si ty qe u veni pas, me ose pa interes. Kuptojeni njeher e mire o militant te dy kraheve.. JU I MBANI NE KEMB KETA. DHE SI PASOJ VUAJM TE GJITH.

 7. PO hapi i dyte dhe i trete?Shtabi i hajduteve po pergatitet qe zgjedhjete ti fitoje ne krevat.Shkullaku si me trimi fshatar do tja marri ne kthese Balliut pa atdhe.Hic mos hyni ,aty rrini se po e rruan njeri .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu