• |
ide | kryesore

I shpallet në kërkim djali për vrasjen e Jurgen Kurtit, Vjollca Arapi: Ky është skandal…

Lajme, Të fundit

Dy ditë pas ekzekutimit me 20 plumba të Jurgen Kurtit, policia ka shpallur në kërkim djalin e të ndjerit Agim Arapi, ngjarje për të cilën u shoqërua dhe më pas u deklarua u pafajshëm viktima Kurti.

Bëhet fjalë për 33-vjeçarin Dervis Arapi, i cili është tashmë në kërkim nga policia.

Pasi ka marrë vesh lajmin se i biri është në kërkim, nëna e tij, Vjollca Arapi ka reaguar e revoltuar, duke e quajtur këtë një skandal.

“Ky është një skandal, policia të kërkojë në tjetër vend për vrasësit e Jurgenit. Neve dhe fisi jonë nuk kemi lidhje fare me këtë ngjarje të fundit” – ka thënë ajo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu