• |
ide | kryesore

Luleborja e famshme e Shkodrës rikthehet për dëgjuesit në versionin remake nga Genc Prelvukaj

Paparazzi, Slider

Genc Prelvukaj ka paralajmëruar prej ditësh që do të sjellë një tjetër prodhim muzikor. Sapo u prezantua titulli i saj ‘Lule Borë’, të gjithëve na shkoi mendja tek ‘himni’ i famshëm shkodran që këndohet prej dekadash në të gjithë Shqipërinë.

Dhe nuk kemi gabuar. Genc Prelvukaj ka risjell këngën e kompozuar nga Simon Gjoni në versionin modern, siç vetëm ai di ta bëj. Mbështetja për reperin ka qenë e menjëhershme, nga kolegë, miq, por jo vetëm. Eni Koçi, e fejuara e tij ka publikuar këngën duke ftuar të gjithë ndjekësit e saj që të dëgjojnë dhe ka zbuluar një detaj shumë interesant. “Kjo është këngë ime e preferuar”,-shkruan ajo ndër të tjera


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu