• |
ide | kryesore

Shqipëria 10 vjet në NATO, mesazhi nga ambasada e SHBA (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Nëpërmjet një postimi në Facebook, ambasada e SHBA në Tiranë ka listuar disa fakte të rëndësishme mbi rolin e Shqipërisë në NATO, me rastin e 10-vjetorit të anëtarësimit të vendit tonë në këtë union.

“Ndërsa Shqipëria feston 10 vjet anëtarësi në NATO, ne duam të nënvizojmë disa fakte të rëndësishme mbi Aleancën dhe rolin e Shqipërisë brenda saj. #10VjetNATO #NeJemiNATO” – shkruhet në postimin bashkëngjitur videos.


“Shqipëria udhëheq me dërgimin e trupave ushtarake në operacionet e NATO-s. Aktualisht Shqipëria ka trupa në Kosovë, Bosnje-Hercegovinë, detin Egje, Letoni, Afganistan” – thuhet në video.

Këtë vit, vendi ynë shënon 10 vjet anëtarësim në Aleancën Euroatlantike.

1 Comment

  1. PER TE GJITHE ATA QE KANE HARRUAR SE:
    vetem 1 jave para pranimit te Shqiperise ne NATO, forcat destabilizuese sllavo-komuniste e sorrosiane mundesuan nje shperthim spektakolar ne nje depo armesh prane Tiranes!!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu