• |
ide | kryesore

Rama tregon të vërtetën rreth parainfarktit

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me aludimet për gjendjen e tij shëndetësore duke i mohuar ato. Sipas tij, vizita në Francë dhe Berlin ka qenë e lidhur me ngjarjet që po ndodhin në Shqipëri dhe jo me gjendjen personale shëndetësore.

“Ne do të flasim nesër më gjatë dhe më gjerë dhe kushdo është i mirëseardhur. Siç e shihni jam mirë dhe nuk jam në spital në Berlin. Njerëz jemi  dhe edhe mund të sëmuremi.  Kam qenë në Francë dhe në Berlin për punë dhe hallin e Shqipërisë dhe jo për shëndetin tim, por isha për të kërkuar ndihmë për hapjen e negociatave. Nuk ishte vizitë zyrtare, por një vizitë informale.  E tërë kjo, ishte  sajesë e kazanit të opozitës sonë rrugëhumbur”, tha  ai.

Rama është shprehur se do të padisë në gjykatë personat që krijuan historinë e gjendjes së tij jo të mirë shëndetësore.

“Fatkeqësisht shumë miq këtu në Shqipëri dhe jashtë, që qeshën me këtë historinë e sëmundjes. Ataku në zemër sajesë e kazanit të opozitës tonë rrugë humbur, kjo do të thotë të prekësh fundin. Me keqardhjen për shqetësimin që është krijuar, nuk më mbetet gjë tjetër veçse t’i mëshiroj. Do u kërkoj që të përgjigjen në gjyq dhe të paguajnë për sajesën”- tha Rama ndër të tjera.

13 Comments

 1. aaaaaa. edhe “njerez jemi dhe semuremi”, edhe “do paguajne per sajesen”
  Bravo Komandar. Marrç nga ditet e Nexhmijes!

  1. Hahaha po nuk i ben pershtypje rilindasve keto gjera oreee. E kane ne terezi ata. Kane sa vjet qenpo luajne me populljn duke u shitur sikurndine se cfare po bejne.

 2. Mire do ishte te laje hesapet me kete dynja,monster !Besoj shpejt do ta besh,jo nga zemra por me nje tjeter menyre……,mbase si ish miku yt Klosi !!!

 3. Kishe fytyre jo normale kur dole te video. Syte dhe pjesa poshte tyre tregonte sikur keep she hequr shume, sikur kishe 1 have pa gjume. Kurse goja jote kur flisje vinte ere te shpifur nga fyerjet qe ben. e kupton se dukesh shume shemtuar…

 4. I kane dhene roli e 007 James Bond.
  E qan kete rol . Lobim fshehurazi neper Europe. Integrimi i sigurte. Mos e cani bythen. Mos levizni nga vendi se do jetoni si ne Finlande me pune e pa pune.
  Te na rrosh sa malet o KM

 5. O dallkauk, nuk i rruhet kari njeriu vdes apo nuk vdes ti. Ke 3 vjet qe nuk merr ftesa zyrtare, mos ja fut karit ne grusht e te na thuash qe keto “informalet” kane peshe… Lut zotin mos te japi Meta dorheqjen, se Lulin e ke bo si parja lame! Ke bythe te shperndash lajme se do e heqesh si president? Ate bej ta shohim sa bole ke…

 6. ky i semur mendor esht qe ne ngjizje ne qenefin negjmije ka ka dhjer stalinnuk ka klinik qe e shpetontash po i vejn bay pasa kudo madje edhe ne prapanic qe ti zavendesoi ngjalen e metes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu