• |
ide | kryesore

Irak/ Fundoset trageti, mbyten 102 persona

Planet

Një tragjedi ka ndodhur në lumin Tigër, në Mosul të Irakut. Një traget është mbytur, duke marrë për pasojë 102 jetë njerëzish. Zyrtarët irakenë thanë se ndër viktimat, së paku 12 ishin fëmijë. Më shumë se 170 vetë ishin në bord dhe  rreth 60 njerëz janë zhdukur, tha Kryetari i Mosulit Zuhair al-Araji, shkruan CNN.

Viktimat janë të shumtë në numër, për shkak se shumica e atyre që ishin në bord nuk dinin not, pasi kishte shumë fëmijë dhe të moshuar si pasagjerë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu