• |
ide | kryesore

Protesta te parlamenti, mbeten në burg 3 të arrestuar të opozitës

Lajme, Të fundit

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë për 6 të ndaluarit e protestës së opozitës më 21 mars.

Nën masën “arrest me burg” janë lënë protestuesit Mariglen Doçi, Dorian Protoduari dhe Emiljano Mustafa. Ndërsa janë lënë të lirë me masën “arrest shtëpie” Bledar Dollia Jorges Gjikola dhe Arbër Kola.


Ish-deputeti i PD-së, Edmond Spaho thotë se mazhoranca ka për qëllim të trembë protestuesit. Ndërsa ish-deputeti Klevis Balliu e cilëson politik vendimin e marrë për protestuesit.

“Në këtë vend qeveria është e lidhur me krimin. Masa e arrestit me burg për protestuesit nuk është e drejtë”,– ka thënë ai.

1 Comment

  1. Po ke tjeter do fusin ne burg keto qelbesira ?!?!?Alizotin qe detyronte drejtorin e Policise Fier t’ia çonte Edin ne WC se pertonte vete ?!Ke do fusin ne burg,Damianin qe u kap ne flagrance me 40 mil. euro dhe tha nuk ua dhame !?Po sikur t’mos e zbulonte Agron Shehaj ish deputeti i Vlores e ta bente publike te News24 i merrte Damiani 40 ml euro ?!Po,me siguri !!!Tani eshte kapo i zgjedhjeve ne PS,eshte kryehajdut pas edvinit dhe erion velise i takon eshte me dokumente i kapur !?!Ke do fuse tjeter ne burg perveçse te pamundurit,te lodhurit dhe ata qe mendojne ndryshe !Edvin……,hap burgje te reja,sot mund te besh çfare te duash me Arta fshatare donika prela,mjere ti neser se çfare te pret !Fiksoje edvin,dhe ju police qe keni ardhur ne Tirane nga parcelat e hashashit te jugut,me hunje ne bythe do iu perzejme,zot qe t’iu beje derman nuk do te kete !!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu