• |
ide | kryesore

Tre vjet pa Cruyff: “Për shumë ishe një idhull, për mua do të jesh gjithnjë një baba e një hero”

Sport

Tre vjet më pas është dita e Hollandë-Gjermani, kështu që pjesërisht edhe dita e tij. Johan Cruyff u nda nga jeta në 2016, në 24 mars, e megjithatë duket një përjetësi, për boshllëkun që një kampion unik – në të mirë e të keqe – ka lënë në botën e futbollit.


Për ta kujtuar ka menduar i biri Jordi, me një mesazh në rrjetet sociale dhe një video me momentet më të bukura të të atit: “Tre vjet nga dita që na le – shkruan Jordi në twitter -, por prezenca jote mbetet në zemrat tona. Për shumë ishe një idhull, si lojtar, trajner, vizionar e njeri që shqetësohej për të tjerët. Për mua je, e do të jesh gjithnjë babai im e heroi im. Faleminderit për dashurinë tënde e për vlerat që na ke lënë”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.