• |
ide | kryesore

‘Captain Marvel’ thyen rekorde në kinema

Paparazzi, Slider

“Captain Marvel” është filmi, në të cilin rolin kryesor e luan Brie Larson.

Ky film po arrin suksese të mëdhaja kur bëhet fjalë për të dhënat më të fundit në ‘box office’.Ky film i realizuar me një superheroinë protagoniste, është në javën e shtatë të shfaqjes në kinema dhe ka arritur një shumë të përfitimeve prej 900 milionë dollarësh ose 797 milionë euro.Duhet të theksojmë se vetëm gjatë kësaj fundjave filmi “Captain Marvel” ka fituar 87 milionë dollarë në nivel global, prej të cilëve 52 milionë dollarë janë nga territoret ndërkombëtare – raporton revista online Variety. Gjithashtu përfitimet totale në vendet e tjera jashtë Amerikës janë 589 milionë dollarë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu