• |
ide | kryesore

Vettingu në polici/ Pjerin Ndreu: Të lehtësohen procedurat

Lajme, Të fundit

Komisioni i Sigurisë Kombëtare ka shqyrtuar në mbledhjen e sotme projektvendimet për proceduarat e vettingut në Policinë e Shtetit. Anëtari i këtij komisioni parlamentar, Pjerin Ndreu, propozoi lehtësimin e procedurave, pasi në disa struktura të policisë, sipas tij janë shfaqur dhe disa ankthe të panevojshme.

Ndërsa për Gardën e Republikës ai u shpreh se duhet të përjashtohet nga procesi i vettingut.
“Unë jam pro që të këtë një lehtësim të procedurave, duke parë që ka patur një presion dhe një ankth në strukturat e policisë. Kostoja financiare është e pamotivuar.  Unë mendoj se garda duhet të përjashtohet nga vettingu. Grada ka një rol të shërbimeve statike, kryesisht. Në eksperiencat që kam, Garda nuk ka qenë problematike”, tha Ndreu.

2 Comments

  1. do me thene qe ky krimineli deshiron qe per ca votues, kriminelet dhe hajdutet te “lulezojne” ne strukturat shteterore..FUTENI NE BURG qelbesiren!!

  2. kur kriminelet doshi,rrahman rrahja,ruqi,balla,edvun rama,PJERDH E DHIN NDREU,paulin sterk muti,spartak drakull braho, bejn drejtesi i bie qe te gjith keta stalini,nveri si femij i ka qi si roshi ne grup femij te mitur.rrac muti komunistet e ridhjerjes te rilindur nga ppsh partia pederave shqiptar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu