• |
ide | kryesore

Miqësoret/ Pa Neymar e Messi Brazili e Argjentina fitojnë: Jesus lideri i Selecaos kundër Çekisë

Sport

Në miqësoren e luajtur në Eden Arena të Pragës, Brazili mposht 3-1 Republikën Çeke falë një prezantimi të jashtëzakonshëm të Gabriel Jesus, autor të dy golave. Vendasit kaluan në avantazh në të 37’ e pjesës së parë me një goditje të fuqishme të Pavelka, por Brazili është i pandalshëm në pjesën e dytë. Pa Neymar, ende i dëmtuar, i duhen vetëm katër minuta Firmino për të vendosur barazinë. Goli i fitores erdhi në minutën e 83’me Gabriel Jesus, që mbylli përfundimisht llogaritë me golin e tretë në të 90’.

Në stadiumin Tangeri, Argjentina vuan kundër përfaqësueses së Marokut, por fiton pa Lionel Messi, që në ndeshjen e rikthimit në Seleccion zhgënjeu. Mendoi Angel Correa, i futur në fushë si zëvendësues për de Paul, të shënonte golin e fitores në të 83′ me një diagonale të saktë. Provë e mirë e Lautaro Martinez, që është treguar shumë aktiv në pjesën e parë; jo dhe aq Dybala, që nuk u shfaq kurrë rrezikshëm në zonën e sulmit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu