• |
ide | kryesore

PO NDODH TANI/ Tension para policisë së Tiranës, mblidhen protestuesit e Astirit (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Banorët e Unazës së Re janë mbledhur në mbrëmje para Drejtorisë së Policisë së Tiranës. Kjo për shkak se në mbyllje të protestës tek Unaza (njohur si Astiri), policia ka shoqëruar 7 djem të rinj.

Në këto momente ata janë duke qëndruar në proteste pa afat tek policia duke kërkuar lirimin e personave të shoqëruar. Në mbështetje të tyre është dhe ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu. Ai tha se policia ka marrë urdhër për të shuar protestën dhe për këtë shkak ka nisur arrestimet.

2 Comments

  1. Pak paskan ndaluar keta bllokojne rrugen duke krijuar probleme per te tjeret qe kane halle,ne cilin vend te botes mund qe100 shpellare mbajne te bllokuar rrugen qe eshte e te gjitheve,firma viktoria e luluse po vazhdon punimet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu