• |
ide | kryesore

Salianji nxjerr një tjetër përgjim të “Babales” ku flitet për “shefin e madh”

Lajme, Të fundit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka publikuar një jetër audio-përgjim të dosjes “Babale”. I ftuar në emisionin “Opinion” ai ka publikuar një tjetër telefonatë të regjistruar mes Alfred Alizotit, njeriut që ka pranuar se ka aktruar zërin e Agron Xhafajt, vëllait të ish-ministrit Fatmir Xhafaj me ish-drejtorin e Policisë së Fierit, Albert Nushi.

Në këtë përgjim të tretë, Alizoti kërkon të takohet me “shefin e madh për të marrë atë që i kanë premtuar”.


“Shefi i madh është ose Ardi Veliu ose Fatmir Xhafaj. Duke parë periudhën që korrespondon kjo telefonatë ka shumë mundësi që të jetë Veliu. Të dy duhet të hyjnë në burg pasi kanë manipuluar një dëshmitar” – tha ish-deputeti.

Kujtojmë se Salianji ka publikuar para pak ditësh edhe 2 audio-përgjime të tjera ku Alizoti përmend në bisedë me kreun e policisë edhe emrin e taulant Ballës. Sipas ish-deputetit që tashmë është marrë i pandehur për këtë çështje, këto janë prova se policia dhe prokuroria janë bërë bashkë për të gjetur një dëshmitar të rremë në mënyrë që të dilte i pafajshëm vëllai i ministrit Xhafaj. ©LAPSI.al    

10 Comments

  1. Jeni i madh Salianji !Bjeri ketyre monstrave ,çoju nje kopje dhe Ambasades Amerikane dhe Frederika Mogherinit,mbase gjithe kancelareve te botes !!!!

  2. rama mut,shteti mut,vangjeli edhe me mut,artan hogja buall mut populli kryemut qe mban keta krymba qenefi stalini e milladin popoviqi.

  3. Po te peshendesin tre shpellar sali anj,prandaj tu largua dhe grida se ti spiun si babai vetem me keto lloj pislliqesh qe jane gatuar nga florenc hoxha dhe sali lushaj duke perdorur keta shpellare,prandaj dhe sali anji ka kopje dhe jo origjinalet

  4. Ata vetem gazetare apo analist nuk quhen..Emrin langarq e kane pak…Turp edhe per Blendin qe i fton per te rritur audiencen..por ate keq informojne publikun

  5. Zgjohu popull bythqir shqiptar baballaret e tyre u qin ne byth baballaret tuaj keta p ju qijen ne byth juve kelyshat e ketyre do qijen ne byth kelyshat tuaj

  6. Po te kristali rrine keta komentues shpellare te salihut me ne krye llumin e llumit te shpellareve qe sot paska zevendesuar stalinin zigurin xixa fax dhe te gjithe jane ne nje mendje me salihun agjentin e sigurimit te shtetit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu