• |
ide | kryesore

Mediat greke shkruajnë pozitivisht për artistet shqiptare

Paparazzi, Slider

Dua Lipa, Bebe Rexha dhe Rita Ora janë cilësuar si shqiptaret më të suksesshme në botë. Ato kanë arritur të vjedhin vëmendjen e të gjithëve, duke filuar nga revistat më të njohura. Së fundmi, edhe mediat greke i kanë kushtuar një artikull shqiptarëve, ku në qendër ka qenë suksesi i 3 këngëtareve shqiptare dhe fakti se ato gjithmonë e pranojnë me krenari origjinën e tyre. Mediat greke kanë shkruar se shqiptarët në Greqi nuk e pranojnë prejardhjen e tyre, pasi nuk trajtohen mirë dhe nuk ia dalin dot të ecin përpara me karrierën e tyre, ndërsa në SHBA apo në Britaninë e Madhe gjërat janë më të lehta për popullin shqiptar. Në fund, revista e mbyll artikullin duke shkruar se aty ku ka talent dhe vullnet mund t’ja dalësh, pa marrë parasysh se nga ku keni ardhur apo si jeni rritur.

2 Comments

  1. Cfare muhabeti eshte ky? Ato kane emer ne gjithe boten kujt po i rruhet se cfare thone Greket? Greqia eshte nje qoshe e humbur e botes qe perdoret per plazh. Muzika Greke as qe njihet e as degjohet ne bote e as muzikantet Greke. Kenget Greke jane vaje e kuisje Anadolli. Vetem per povincialet dhe katunaret Shqiptare ka rendesi cfare thote e ben Greqia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu