• |
ide | kryesore

A star is born, albumi më i shitur në SHBA

Paparazzi, Slider

vjeshtës 2018 dhe pati tepër sukses në shumë ceremoni për ndarje çmimesh, duke kulmuar me një “Oscar” për këngën “Shallow”.

Përveç zërit fantastik, Lady Gaga tregoi dhe aftësitë e saj në aktrim, duke e kthyer një histori të njohur në një eksperiencë të bukur dhe të ndjerë. Nuk pati sukses vetëm filmi, por edhe këngët e tij, kryesisht me zërin e Gaga-s, por edhe të Bradley Cooper, po vijojnë suksesin në SHBA, duke e renditur “A star is born” në krye të klasifikimit, si një ndër albumet më të shitura.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu