• |
ide | kryesore

Dalin fotot/ Të infiltruarit e policisë në protestën e opozitës

Lajme, Të fundit

Kryetari i FRPD-së, Belind Kelliçi, ka publikuar disa foto, që sipas tij, janë të policëve që janë infiltruar për të fotografuar protestuesit e opozitës. Ai shprehet se të infiltruarit përndjekin të rinjtë dhe të rejat që protestojnë për të drejtat e tyre. Kreu i FRPD-së shprehet se këta persona nuk kanë asnjë shenjë identifikuese, por kanë ndaluar më shumë se 35 persona.

“Këta janë banda e Edi Ramës që perndjekin te rinjte dhe qytetaret qe protestojne dhe qe vetem sot kane arrestuar 35 qytetare e studente. Serish dhe sot pa asnje shenje identifikuese te policise se shtetit, dhunuan e ndaluan neper komisariate studentet qe kishin dale per te protestuar per tarifa me te ulta ne universitete dhe kushte me te mira ne konvikte. Shihini serish shume mire. Mbajini mend dhe mos i harroni! Koha kur do marin ate qe meritojne eshte shume e shpejte!”, – shkruan Këlliçi.


foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri

 

8 Comments

  1. Ky me link HITE, paska qene i infiltruar ne ate grup spiunesh te sprovuar te sektit, te futur brenda protestueseve. Keto metoda, nuk do ju ecin shume sepse me identifikimin e tyre do kete perplasje qe arrin sherri deri sa edhe policia me uniforme nuk do kete fuqi shperndarese. Metodat e futjes se infiltrimit ne protestat popullore eshte e ndaluar dhe e denueshme, Por ky shtet e nga keta qe komandojne metoda te tilla vijne si pasoje e shkolles se ish diktatorit kriminel qe akoma jane ne krye te organeve te plicise ne shtetin demokratik. Kush do kapet si i infiltruar ta mbaje ne kurriz padrejtesine qe ben me urdher apo deshiren e tije, populli do ua shtype koken, pergjegjesia eshte e urdherueseve.. Protesta, si me shume pjesemarrje, a po me pak prap emerin e ka protesta popullore.

  2. Andi krahaso njeher rrogen tende..mendon njeher qe do te prishet shtepia..pastaj gjukohe ate bojaxhiun..Ai mund te ndihmoj shume..qe edhe shume te tjereve te mos i ndodhi kjo qe Ai Po jeton me ate rrogen e vogel por mbron Familien e tij

  3. Me shume se per informacion, fotografimi dhe regjistrimi eshte menyre frikesimi ndaj protestuesve. Nje lloj presioni psiqik “o po regjistrojne e fotografojne per te arrestuar pjesmarresit”. Me kujtohet ne demonsraten e deshtuar te Janarit 1990 ne Tirane, kishte shume fuksa e kaleca qe rrinin me kamera duke filmuar njerezit qe ti frikesonin.

    Kurse ky Gjeneral Leshi a Lleshi si ta kete, do mbahet mend si i pari Minister i Brendshem qe perdor gas lotsjelles mbi demonstruesit. Ne te gjitha demokracite MInistri i Brendshem eshte civil dhe jo ish ushtarak, kurse Ramalliu ve nje ish Gjeneral qe as i kishte dorezu spaletat. Problemi eshte se duke mos pasur eksperience, e pergatitje per kete veprim nje zot e di se cfare sasie hedhin, plus qe e hedhin edhe pa shkak (meqe e kemi). Ky Leshi edhe ai preshi i Ministrise se Jashtme tregon se cfare lloj bylmezash e debilesh ka palloshi drogaxhi ne kabinet,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu