• |
ide | kryesore

Duka: Gati të garoj përballë PS në Durrës

Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka është vetëofruar që të jetë kandidati i opozitës për të garuar për Bashkinë e Durrësit. I ftuar në emisionin Java, Duka është shprehur se ai është i gatshëm që të bëjë një betejë përballë socialistëve që sipas tij janë lidhur fort me krimin në Durrës

“Me thënë të drejtën unë jam i lindur dhe i rrutur në atë zonë. Jam nga Shijaku, banoj aty dhe më dhimbset kur e shikoj Durrësin ashtu, pushteti i lidhur me krimin duhet të largohet nga Durrësi. Nëse do kandidojë apo jo, kjo varet edhe nga elementë të tjerë. Nëse gjykohet që kjo do ketë efekte pozitive, natyrisht unë mund të sakrifikohem”, – u shpreh Duka.


6 Comments

  1. Boll me me kriminele e me shijaksa….s’mund ta perballoje me durresi nje 4 vjecar me kriminel si kryebashkiak! Ky me vllain e vet Armandon duhet te shpjegojne perpara se nga i kan marre leket qe kane ? Durresi civil ka marre fund, edhe hordhite mongole ta kishin pushtuar nuk do benin kaq shume deme sa c’kane bere kta arabet e shijakut me sekretar liliputin Dako!

  2. Lulu dhe salihu nuk do e lejojne te kandidoje Gonin per kryetar bashkie,keta ka pengesen kryesore,mos i pirdh keta vemje o gon

  3. Une jame shume i bindur qe ju jeni kandidati me probabel per ta fituar ate bashki . Por ta mendosh se do hyet ne zgjedhje pa u bere ndryshimet e nevojshme eshte nonsens per opoziten ne pergjithesi dhe Bashen ne veçanti . Aq me keq akoma te mendosh se do hyet ne zgjedhje me Ramen Kyeminister ,kjo eshte absurditet . Bojkotojini qe tani Bashkite dhe zgjedhjet lokale . Ç’kuptim ka djegja e mandateve nese hyet ne zgjedhje ? Me veprimet qe po bene z.Basha ne veçanti dhe opozita ne pergjithesi na la te kuptohej dhe shpresohej se po shkonim drejt yjeve , faktet tregojne se po shkojme drejt stallave te derrave , drejt humneres .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu