• |
ide | kryesore

FOTO/ Goditet nga vetëtima në det: vdes kampionia e surf-it

Sport

Një vdekje absurde. Kampionia e surfit Luzimara Souza ka humbur jetën e goditur nga një vetëtmië në det, ndërsa po stërvitej në brigjet e oqeanit, përpara plazhit të Leste-Oeste, në Fortaleza. Për 23 vjecaren nuk kishte më asgjë për të bërë, ndërsa në gjendje shumë të rëndë është edhe një djalë 17 vjecar që po stërvitej me të. Souza po përgatitej për kampionatin brazilian dhe ishte mësuar të qendronte në ujë në të gjitha kushtet meteorologjike.


E tronditur familja e kampiones, ashtu si të gjithë tifozët që prej orësh kanë mbushur rrjetet sociale me mesazhe lamtumire, për një jetë të ndërprerë papritur.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu