• |
ide | kryesore

Dako e shpall Ramën bashkëpunëtor: “Ky ishte mandati i nëntokës”

Arkiva, Kryesore

Megjithëse regjia qëndrore e PS me sa duket e kishte marë porosinë që të mos shfaqte asnjë sekuencë filmike ku gjatë tubimit “Bashkia që duam” të dukeshin bashkë Rama dhe Dako ky i fundit nuk i ka kursyer lavdet për ta bërë Ramën bashkëpunëtor në të gjitha projektet e suksesshme të ytetit të tij, nga Sfinksi tek Veliera. Sipas Gjushit, që kohët e fundit u vu në qendër të akuzave për blerjen e votave në bashkëpunim me grupin e trafikantëve Avdylaj, pas atyre se kishte firmosur për lirimin e Lul Berishës, kryeministri ka merita të mëdha në qytetin bregdetar sepse sipas mikut të tij artistit Ilir Xhixha: “Rama i ka ngjallur shqiptarëve dhe durrsakëve koshiencën për estetikën” .


Lexo më tej:


Përgjimet që fundosin Vangjush Dakon në blerjen e votave me grupin kriminal të Shijakut

Mister rreth anullimit të vizës amerikane për Vangjush Dakon

Me stilin e tij proverbial kryebashkiaku tha se në erën e tij dhe të Ramës njerëzit kanë filluar të diskutojnë për arkitekturën, urbanistikën, ngjyrat dhe format duke bërë një hop të madh kulturor për para.

Por krahas sukseseve të kapshme nga syri, Vangjush Dako i ka thurur lavde edhe atyre që nuk duken. “Ky mandat ishte mandati i nëntokës” tha ai duke folur për punimet në ujësjellës dhe kanalizime.

Megjithëse që pas skandaleve të përgjimeve të fundit, Rama e ka djegur Gjushin duke mos e pranuar më rikandidimin e tij në qytet, kryebashkiaku, të cilit për të mbajtur pranë i është premtuar një vend deputeti në të ardhmen, nuk ka pranuar për asnjë çast ta ndajë emrin e tij nga ai i kryeministrit. Ai i përgjysmoi meritat me të, për gjithçka që ka ngjarë në qytetin bregdetar i cili sepas parrullës “Policia që duam” e meritoi vërtet titullin “bashkia që duam”.

©Lapsi.al

12 Comments

  1. Fakti qe shqiptaret po kundershtojne qe ne fillim do te thote qe koshiencen e kishin qe ne fillim kur erdhet dhe filluat te shkaktonit kaos kot. Mbase ta ka ngjallur ty meqe perpara kushedi se me ca merreshe. Intelektualet i ke ne shqoperi por rama i shantazhon qe te promovoje budallenje, vetem atehere status quo fillon nga rama dhe cdo matrapazllek justifikohet me nonsenset qe sapo the.

  2. Tani qe filloi të “ngrohet” koha do shkrishesh o akullore e prishme dhe do të ngelet vetëm kaushi në dore. Ishalla nuk ta rrasin deri në fund se do shpëtosh, po durrsakët dun që ta rrasin me ngadalë….. ashtu si do ta hash vertete

  3. qirja e juaj filloi qe diten qe degjuat muq nanon e bet koalicion me ter krymbat e qenefit negjmije,me ter pleshtat e vagines negjmije(erion velija,balla,shalsi ditmut bushati e majko),qirja e perdhunimi ne grup filloi qe me porosi te ruqi.,drakulla spartak braho ju shitet byth e goj tekmorrat e qenefit negjmije rama,frrok,ndok,rosh,dosh,artur bush etj se nuk i zen faqja.por goditjen me te rend morret kur ilir hajnit i kerkuat bllokun por ne lalz i lepit e thithet ngjal e pall.DHE NE FUND NDODHI POSHTRIMI NGA GERON E FATMIR XHAFA,AVDYLAJT,RRAHMAN RRAHJAT;BALILET;XHELILET;HABILET ETJ.teshkretit kafsh stalini nuk evuluat ka 75 vite.

  4. I ka filluar komentet stalini dy here,ky lepirsi i bythes se salihut,i vazhdon xixa si rroteKari i salihut dhe i mbyll komentet K ari i shkref i salihut,tre ne nje keta komente

    1. Shko mer bythqim se komentin e kam shkruajtur une. Futi ndonje xhiro nga bashkia se te thone ata pederastat qe bejne sikur punojne atje.

  5. Ore morr i kuq, qelbanik i sektit te qelbesirave, mo bire kurve , kodosh i poshtersive, i pa fytyre, e pa origjine geni, perse na permend or qelbesi i portalit sa here qe komenton per ne, dhe se thua asnje mendim per artikullin. Po kaqe atentatore te fjales jeni mor bushter te se keqes, sa qe vetem ju duhet tu degjojme e kuptojme? Se kuptoni ore kerrma se sot nuk jeni me ne kohen tuaj te mashtrimit e te shtypies sic doni, por jemi ne kohen e kerkesave te se drejtes , per ato qe ju as nuk i njihni, por as doni ti njihni, kaqe barbare, e pushta te politikes jeni, o zagare te ruajtjes te se keqes.Zdroma e fytyres sate duket qe ne komentet qe ben, e sulmet ndaj nesh, tamam si zagare, apo qen stani ne sherbim te qelbesirave, aty ku edhe shpirti e zemra jote ben pjese. Lexoi edhe ato qe ti kam shkruar me pare, se nuk dua te perseris vehten e bej ndonje kthese ne shpirt e mendim se mbete injorant e gdhe i sektit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.