• |
ide | kryesore

Espanyol, i përgjigjet ironikisht Piqué: “Pasuria jonë nuk matet me euro”

Sport

Gerard Piqué sulmoi, Espanyol përgjigjet. “Pasuria ime? Në bankë kam më shumë para se ato që ka Espanyol në bilancin vjetor. Kështu, më shumë se 57 milionë”. Fjalët e qendërmbrojtësit të Barcelonës shkaktuar polemika pafund në Spanjë. Gjatë një interviste për programin televiziz La Resistencia, katalanasi e ndezi edhe më shumë derbin në La Liga në program të shtunën pasdite në Camp Nou. Një shfaqje që Espanyol e tifozët e tij nuk e kanë pëlqyer.


Mbështetësit e klubit bardheblu kanë shpërthyer në rrjetet sociale duke treguar pakënaqësinë për deklaratat e Piquet, ndërsa klub i është përgjigjur me një postim të thjeshtë. Pak reshta, por ku nënvizohen vlerat e Espanyol. “Tifozët tanë. Skuadra jonë që cdo ditë vendos shpirtin në fushë. 119 vitet e historisë sonë. Minuta e 21 (ku kujtohet Daniel Jarque, kapiteni i Espanyol që humbi jetën në 2009). Respekti për rivalët. Zemra bardheblu. Kjo është pasuria jonë dhe vlera e saj nuk matet me euro”, shkruhet në postim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *