• |
ide | kryesore

Video/ Dëmtimi absurd i Telles: shënon penalltinë dhe del nga fusha

Sport, Video

Dëmtim i pabesueshëm për Alex Telles. Ish-futbollisti i Inter është dëmtuar në mënyrë të cuditshme, pasi realizoi një penallti në ndeshjen kundër Braga. Një gol i shënuar në mënyrë të cekuilibruar, që e ka detyruar më pas lojtarin e Porto të dalë nga fusha me dyart në fytyrë. Për Telles duhet ende të përcaktohet shkalla e dëmtimit, por për të sezoni rrezikohet të jetë mbyllur që tani.

“Nuk dimë asgjë me siguri, por mund tiu them se nuk besoj se bëhet fjale për dicka pozitive – ka shpjeguar në fund të ndeshjes tekniku i Portos Sergio Conceição -. Duhet të shohim në ditët e ardhshme cfarë do të rezultojë nga kontrollet, kështu do të kemi një panoramë të qartë të situatës”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu