• |
ide | kryesore

Balla: Do të hyjmë në zgjedhje edhe pa opozitën

Lajme, Të fundit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, u shpreh se mazhoranca shpreson që opozita të futet në zgjedhjet lokale, por në rast se kjo nuk ndodh, PS do të futet gjithsesi.

“PS sigurisht që do të hyjë në zgjedhje për të fituar sa më shumë bashki. Ne do të hyjmë në zgjedhje edhe pa PD dhe LSI. Ne shpresojmë që opozita të hyjë në zgjedhje dhe gara të jetë e ndershme dhe të jenë të gjitha palët. Një parti politike, si rregull hyn në zgjedhje dhe pret të fitojë”, tha Balla.


Sipas Ballës, PS ka bërë partneritet me popullin, ndërsa PD dhe LSI nuk janë me popullin.  Ai tha se së shpejti do të publikohen emrat e kandidatëve të Partisë Socialiste.

“PS ka kontratë me popullin shqiptar. PD dhe LSI nuk mund të gënjejnë dot popullin. Ne do të hyjmë në zgjedhje. Sa i takon akuzave të opozitës, mund të them se kjo opozitë nuk ka lënë njeri pa bërë me baltë. Kjo opozitë ka baltosur deri hoxhallarë dhe priftërinj, jo më politikanë”, vlerësoi Balla.

16 Comments

 1. ti han mut ne qenefin negjmije se bashku me ramen,xhafen qysh nga ngjizja qe ju be ne koperativen e derrave stalin e mos te hyn ne zgjedhje pa opoziten.lloji juaj si i rames,xhafes,ruqi,gjinushit,servet pellumbit,mojsiut,fatos klosit e klosit tjeter gjithmon keni ber zgjedhje pa opozit e lere tash qe me para kokaine u bet miljardera.mut njeri si rama esht balla.

 2. Mjalte nxjer nga goja o i madhi i fshatrave te Librazhdit. Po e the ti, jo vetem qe eshte mjalte, por eshte teresisht e besueshme

 3. Katnar.i osht katnar .Me kete deklarate,ky budalla i Librazhit,pranon faktin,qe brenda Parlamentit aktual,nuk ka opozite (si perpiqen ta manipulojne).Pra Parlamenti Shqiptar aktualisht eshte Parlament njepartiak (apo sic kane qejf rilindasit monopartiak.).Le t’i gezojne ata pseudodeputetet (krejtesisht te paligjshem) dhe t’i japin edhe ndonje rroge,si ndihme ekonomike parlamentare,sepse na paskan qene shume prej tyre,te pa pune e pa te ardhura.

 4. O Tau qe tu ka thy trau.Po ku jemi katandisur me. Ju qifshin kuajt ca keni e ca s keni qe na beni si politikan te medhenj e s jeni vec se qelbesira te pa krahasueshme ne gjithe rruzullin toksor.Mos u beni merak.Zgjedhjet e vetme qe ju kane ngelur jane. Se si do c ngaterroheni me kete popull kaq te vuajtur o qelbesire e pa shembullt.Zvarranik librazhdi.

 5. Pa fytyresia e kesaj monstre qe perfaqeson partine e krimit e te banditizmit, ka kurajo e thote qe na mendoka, e punokerka per popullin. Kur, e c;fare kane bere per popullin kjo partia e grusht shtetit, qe na ka ardhur me vjedhje, e vazhdo te vjedhe e sabotojne ekonomone, e zhvillimin ekonomik te popullit. Keta si rrace mashtrueshis e shpirte zinj , me origjine katilesh, por politikane per sundim, akoma genjejne vehten se jane vetem keta qe mendojne per popullin, jane vetem keta qe zhvillojne vendin, por realiteti flet, e ka fplur ndryshe, Keta jane bandite, huligane, hajdute, gjak pires, narko trafikante, mashtrues, e shpirt katile. Prandaj kjo fare e keqe e lloit te politikave mashtruese do shporret sepse nuk ka asgje te perbashket me zhvillimin e demokracine ne vend.

 6. Or tualet palla,ktej kah Shkodra thojm:”Njeni rrejti dike me Parruce,kur ai vete shkoi ne Bacallek,besoi rrenen e vet”!
  Ik’o pirdhu, koqe kandari-katunari.
  Kjo ne fakt asht ma mire per P(ordh)-S(umen),sepse nuk ka ma nevoje me harxhu pare per blerje votash.
  Urime or tualet palla!!!

 7. Karshilleku dhe arroganca e keti deficentit kokshpulle eshte e papranueshme, por sdo jete e larget dita kur do kakarisi mire ke 7 penxheret

 8. DOLI ORGANIZATORI I KRIMINELEVE? HAJE O PUFTE HAJDE , MERRI TE GJITHA BASHKITE SE PASTAJ JO NE GRYKE POR NE BYTH DO MA MBASH HURIN.

 9. Sa do doja te hynit te vetem ne zgjedhje , sepse ai do ishte fundi juaj i pashmangshem . Ishalla opozita vendos shpejt per mos hyrje ne zgjedhje , te shpalli kerkesat per ndryshim , programin dhe e shikoni ju qelbesirat e ridhjerjes se ku do perfundoni . Ne lane te gjithe fekalet e ketij vendi .

 10. Edhe mundet te hyne nuk eshte cudi se -PPSH-ja ka pjelle dhe nja 10-15 parti te tjerai futin ato ne zgjedhje sikur jane te opozites dhe e hane ata koke pa krehurit e -OSBE-se Odirit-BE-se etj. Ata mbushen parlamentin me Kopuke -te tjere dhe thone kjo eshte opozita.Ecfare nuk pret nga kjo pjelle eneokomunisteve.

 11. Vetem Maduro per te ruajtur pushtetin e tij, hyri ne zgjedhje pa opoziten dhe sot Venezuela, vendi me i pasur ne planetin tone me rezerva te naftes, eshte pa uje, pa drita , pa ilaçe e pa ushqime.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu