• |
ide | kryesore

Kriss Jenner tregon sekretin e të pasurit një jetë përrallore

Paparazzi, Slider

Sipas Jenner, rutina është një ndër elementët e të qenit i suksesshëm, prandaj pse jo të merrni disa ide nga autorja e programit që thyen rekorde “Keeping up with the Kardashians”.

“Çohem në orën 4:30 ose 5 në mëngjes dhe pi kafenë, kontrolloj e-mailet shpejt e shpejt, hipi në pistë, ndez lajmet që të informohem me çfarë po ndodh me botën apo me fëmijët e mi. Nëse mund të stërvitem për 45 minuta apo 1 orë, është mrekulli. Pasi bëj një dush, bëhem gati dhe fillojnë filmimet. Kështu kur realizoj rutinën, ndihem e përgatitur mendërisht, emocionalisht dhe fizikisht për të vazhduar ditën. Mendoj se ne si qenie njerëzore lulëzojmë nga rutina. Mendoj se rutina është shumë e rëndësishme për t’u pasur.”- është shprehur Jenner.


Si të arrish të gjitha qëllimet që i ke vendosur vetes për t’i realizuar atë ditë? Sipas Kris, çelësi qëndron te përgatitja paraprake dhe të pasurit një rutinë. Ndërkohë ajo ka dhe një këshillë për veten e saj kur ishte e re:

“Vetja ime më e re kishte gjashtë fëmijë. Prandaj karriera ime ishte të qenit mama, dhe kjo nuk ndryshonte për asgjë në botë. Por do t’i thoja vetes tënde më të re apo të miqve tuaj, që vërtetë gjeni diçka që dashuroni ta bëni. Dhe pastaj gjeni si ta ktheni atë në një karrierë të mrekullueshme. Sepse kjo do të jetë shumë e thjeshtë. Kur mundohesh t’i përshtatesh një modeli që realisht nuk i përket, ti nuk e do dhe nuk e vlerëson, nuk je e apasionuar për të, kështu do të jetë më e vështirë ta realizosh dhe të shkëlqesh në atë karrierë.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu