• |
ide | kryesore

Shokon zv.ministri i Brendshëm: Vajza të showbizz, eskortë e bosëve të drogës

Lajme, Të fundit

Ishte fillimisht gazetari Lorenc Vangjeli që në studion e emisionit “Opuinin” bëri një deklaratë të fortë kur tha se “emra politikanësh, punonjësish policie të nivelit të lartë, personazhe të njohur të medias apo të shoë bizz-it janë gjetur në telefonat dhe në blloqe të kriminelëve”. 

Sipas tij këto materiale janë zbuluar në tre episode kriminale, dy prej të cilave janë vrasje.

“Në telefona celularë apo në blloqe janë gjetur emra zyrtarësh të lartë, emra punonjësish policie të nivelit të lartë, personazhe të njohur të medias apo të shoë bizz-it të cilat janë mbajtur të fshehta. Ne të gjithë i dimë këto Blendi. Në një bllok shënoheshin sasitë e kokainës, pagesat që kishin bërë” – tha Vangjeli.

Por kjo deklaratë mori edhe miratimin e zv.ministrit të Brendshëm, Besfort Lamallari që tha se është e vërtetë që “vajza të reja të njohura në botën e showbizz kanë qenë të përfshira në grupet kriminale”. Sipas tij ato janë paguar dhe janë përdorur për fat të keq si eskortë nga bosët e krimit në Shqipëri.

Image result for besfort lamallari
Zv.ministri i Brendshem Besfort Lamallari

16 Comments

  1. Beni denoncime e merrni masat se per kete paguheni..deklarata te tilla me opinione sa per shashka nuk na impresionojne..jeni bere te gjithe karagjoze si Rama

  2. Ky boti si pordhet e lopes… nese kane qene eskorte, pune e tyre. Po kjo “bota kriminale” a nuk e sqaron ky boti, kush eshte, ku jane e pse jane te lire xhanem. Meqe i dika ky, me nje vit zv.mb. Ca rrembythje, ik e qethu o kokpalare pastaj llafos miqte

  3. Pyll pa derra nuk ka , por me interesante eshte se keta si lorenci, bledi apo ky tjetri ,jane bo eskorte per me u q… ne byth

  4. Po keta kane edhe Eskorte vip per ambasadore e nderkombetare qe i joshin……. Pastaj i fusin Cimkat….C’te flasin pastaj ambasadoret e nderkombetaret ne moshe e barkmedhenje!!!!!

  5. Jane duke u hetuar te gjithe qe kane emrat ne blloqet e krimit dhe ne celularet e bosave,duroni dhe do habiteni me emrat qe jane perfshire njera eshte Grida e perfshire para disa viteve

  6. Po ku qendron çudia ketu? Shifini te gjitha ‘vajzat e show-bizz ‘ me cfare monstrash rrine dhe s’eshte nevoja fare te habiteni

  7. Mua personalisht me qetesoi krejtesisht mbreme zv/ministri i brendshem. Ne fund tha se qytetaret e ndershem nuk kane pse te tremben nga krimi sepse po hane kokat e njeri-tjetrit. M’u kujtua nje rast i diteve te fundit kur nje kambist u grabit ne mes te Tiranes dhe mendova qe me siguri ai ka qene njeri i pandershem dhe, meqe veten e konsideroj te ndershem jam krejtesisht i qete pasi nuk me ndodh asgje dhe ne asnje menyre nuk kam nevoje per mbrojtje nga policia, biles ajo nuk duhet te kete fare polici sepse njerezit e ndershem jane te sigurt pasi vete kriminelet po vetepastrohen.

  8. Ka dale kurvelleku sheshit , bandat po spastrojne njeri tjetrin! Vrasje per dite , krime pa fund ne nje vend te vogel me tragjedi te medha 😕

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu