• |
ide | kryesore

Divorci i kushtueshëm i Jeff Bezos

Paparazzi, Slider

Jeff Bezos pak kohë më parë lajmëroi se do ti jepte fund martesës së tij pas shumë viteesh.


Mirëpo siç duket divorci i tij me ish gruan e tij MacKenzie i ka kushtuar pak si shumë bosit të Amamzonës.


Bezos i është dashur t’i jap ish gruas një të katërtën e aksioneve të kompanisë ‘Amazon’ që kap vlerën e 36 miliardë dollarë.

Gjithashtu ai do të ketë 75% të aksioneve si dhe do të ketë të drejtën e votimit për aksionet e ish gruas së tij.

Përveç aksioneve të ‘Amazon’ ish guraja e tij do të marr edhe aksione nga ‘Washington Post’ dhe ‘Blu Origin’ kompania e tij për eksplorimin e hapësirës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu