• |
ide | kryesore

Rama ironizon kryebashkiakun e Kukësit: Je qesharak, merresh me prita në shekullin XXI

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka komentuar protestën e bërë kundër tij në takimin e ditës së sotme në Kukës.

Në një postim në “Twitter” ai e ka cilësuar kryetarin e Bashkisë Kukës qesharak për faktin që i ka zënë rrugën.

“Një kryebashkiak qesharak i një partie qesharake del e ze rrugën e Kukësit me administratën, në vend se të ishte me mijëra qytetarët kuksianë në çeljen e punimeve të aeroportit ndërkombëtar!

Merren me prita rrugësh në shekullin e XXI e pastaj duan vota nga ky popull. Oh ç’derexhe!”-shkruan Rama.

28 Comments

 1. O koqet e PD. Rama do iki nje dite. Po sikur kete tja bejne nje dite kryeministrit tuaj te themi ne Vlore. E kuptoni sa dele jeni. Nuk eshte puna iken njeri dhe vjen tjetri por cfare shoqeri do te ndertojme te gjithe ne te ardhmen.

 2. pA TJETER QE PER KETE KE VAJTUR NE kuKES, QE TE POSHTEROSH SIPAS MENYRES TENDE RRUGACERORE KRYETARIN E BASHKISE TE ATIJ QYTETI. eDHE GJATE MONOLOGUT TE HESHTUR, KARAGJOZ, SIC DIN VETEM TI TI THUASH BATUTAT ME ARROGANCEN QE TE PERCON, DIHET SE ME OPOZITEN, E KRYETARIN E BASHKISE E KISHJE KUNJIN. aTJE ATA NJEREZ U MBLODHEN QE TE SHLODHEN E TE QESHIN ME BUFONIN KRYEMINISTER, PER TE KALUAR KOHEN ME SHFAQIEN E KETIJE TE CMENDURI, .. kA 7 VJET NE PUSHTET DHE ASNJE TULLE NUK KA HEDHUR PER KUKESIN, VETE E U PREMTON ENDERRAT E MASHTRIMIT SIC DIN VETEM KY BANDIT TI BEJE. aRRITI DERI ATY, SA TU PREMTOI QE EDHE DJEMTE E EMIGRACIONIT NGA kUKESI DO KTHEHEN QE TE PUNOKAN ATJE? a KA ME MASHTRIM, E PA FYTYRESI KYkm QE BEN PREMTIME KAQE BANALE? pO KU I KRIJOI KY KUSHTET E KONKURENCES QE TE RINJTE TE PUNOJNE NE sHQIPERI, E QE TE MOS KERKOJNE EMIGRIMIN>? a E PA SONDAZHIN SE SA ESHTE PERQINDJA QE DUAN TE EMIGROJNE? aNDAJ NJEREZ, POPULL. KURRE MOS TI BESONI NJE TE DJALLEZUARI EGOIST, LLAFAZAN, E SHPIFESI TE NDYRESIRAVE, SE DO JU SJELLE LULEZIMIN,,,,kurre, KY NA KA SJELLE VETEM MJERIMIN.

 3. Po eshte dhe kryeministri i -PD-si ky o i pa emeri i ridhjerjes ne te kurves tij te vere mbas Rames .Ky eshte monster me te meta mendore .Pse nuk i tha keto fjale ne Kukes krye bashkiakut por hipi ne helikopter dhe na shkruan ne -face-boket ”Twitter” etj.

 4. Ne fakt kjo sjellje, organixo 200-300 vete dhe blloko rrugen,eshte e pakuptimte deri diku dhe qesharake. Duam sduam ne Rama eshte kryeminister i ketij vendi, i ardhur me vote. Tani jane zgjedhjet lokale, te shkojme e shprehim vullnetin tone me vote.
  Jane skena absurde. Kryeministri shkon te inagutoje hapjen e nje aeroporti ne Kukes, cka perkthehet hapje e vendeve te reja te punes, dhe pengohet nga njerezit qe banojne aty, dhe jane perfituesit kryesore.

  1. O Dash po a nuk paske pa gjë nga 2013 deri sot, se më dukesh sikur jeton në vitin2013.

 5. qelbesira rama ka harrua kur po ky qelbesir digjte goma ne te gjitha rruget.krymb qenefi u ngjiz si krymb qenefi i stalinit do te vdes.ty duhet vetem nji vend me ta rezervu qenefin e burgut.

 6. Stalin behu bure dhe mos perdor pseudonime te tjera,shpellaret i kishin bllokuar rrugen ku e beri rama takimin,200 shpellaret qe pasi moren parate bene sikur me policet dhe opa te luajne bingo,Stalin ma ki kujdes salihun dhe bythen lepija mire,per te tjerat mos u mer ti,se eshte ziguri xixa fax juri kristi

 7. O RilindasI lumtur. Ky monster kufizoi levizjen Dhuroi rrugen e Kombit. Kuksianet e kane traun tek shtepia. Duhet ti paguajne Koncesionareve/ Taksidareve, per te ardhur ne Tirane.

 8. Ne celjen e punimeve??? Maskaralleku i ketij njeriu nuk ka fund… Si more idiot celjen e punimeve? E di ti mor idiot qe cdo gje ka qene e bere ne aeroport? Po e shisni sikur po beni ju punen kur kete pune e kane bere Emiratet e Bashkuara Arabe per Kukesin? Genjeshtar dhe mashtrues, asgje me shume nuk je

 9. Somibi

  More pse beni sikur nuk jena vllezer te nje gjaku Ne si shqiptar kur te behen zgjedhjet e godasim me vote gjatoshin dhe te sjellim nje tjeter moster More vllezer ketu esht ber per te ikur naten

 10. Ah dhe nje pyetje: Sa i kushtojne buxhetit te shtetit udhetimet e ketij pinoku me helikopter nga nje qytet ne tjetrin? Eshte e trishte qe taksat e mia ne vend qe te shkojne per me shume rruge, per te ndihmuar me shume njerez ne nevoje, shkojne qe ky ta fluturoje menderen e tij nga nje qytet ne tjetrin ne helikopter per te shperndare me shume genjeshtra dhe per te vjelle me shume vrer!

 11. Ketu ka vetem nje zgjidhje te bashkohemi si ne 90 me kengen lapidre EJA MBLIDHUNI KETU KETU dhe jo duke i ber freske ketyre horrave keta jan po njesoj njei me kurv se tjetri Mjere ai qe u beson ata mbajn ne pushtet njeri tjetrin dhe se luan as topi

 12. Kuksianet kur protestuan per vendosjen e traut te rruges kombit, ishin plotesisht ne te drejte e tyre. Ishte absurde vendosja e nje tarife te tille, e cila me cdo kusht dhe me vone nuk duhej te pranohej. E gjitha, dukshem u be per qellime korruptive.
  Por po aq absurde eshte dhe protesta sotme. Kush ishte qellimi?!!! Nje zone e varfer, ardhjen e kryeministrit duhet ta shfrytezoje , te shtroj kerkesa. Kryetari bashkise, duhet te jete i pari qe ta pres, dhe ti paraqes gjithe problematiken qe zona ka.
  Sot kryeminister i Shqiperise eshte Rama.
  Duam sduam ka ardh me zgjedhje dhe duhet te ik me zgjedhje.
  E vetmja lufte qe opozita duhet te bej, eshte te garantoj zgjedhje te lira. Keto aksionet me bllokim rruges, nuk te cojne askund, perkundrazi zhvleresojne shpirtin opozitar.
  Hapja e arroportit eshte e rendesishme dhe jetike per zone. Sa me shpejt te behet aq me mire. Nese ka xhelozi se kush do pres shiritin, atehere kjo eshte papergjegjshmeri e politikes ne emer te nje populli te raskapitur. Deklaratat e kryetarit bashkise, qe ketu jemi ne token tone, jane te papergjegjshme, injorante. Ai aty perfaqeson gjithe qytetin, pastaj PD.

 13. Kur kenaqesh nga mashtrimet e s kupto qe ne 6 vjet ky i cmenduri, nuk ka bere asnje investim nga shteti ne Kukes, cprisni me? Kjo tregon dhe ka treguar se sa shume merak e ka ky batakci qytetarin e kukesit, qe i ka detyruar qe e tere rinia e atij qyteti te emigroje. Kjo eshte pa fytyresia e maskaralleqeve politike e ketij banditi shteteror qe kerkon ta gllaberoi edhe me shume ate krahine. Ky, qe rrugen e kombit e quante ,,, rruge e askushit, ky qe injoronte popullin e Kosoves, sot, po ben patriotin,,, A ka me hipokrit e batakci qe ti beje keto lodra premtimesh me mashtrime qesharake? Ja, tek e kemi monstren e shkatrrimit e kapitullimit ekonomik te vendit, akoma guaku qesh, ironizon, ofendon, me bufonatat e tije te cmendurise. Ate ai popull duhej ta zinte me shkelma e gure, sepse nuk perfaqeson vullnetin e deshirat demokratike te asaj zone, sepse ky, eshte nxitesi i urrejtjes krahinore ne shume batuta te leshuara pa fre nga ky kale i terbuar.

 14. Po prape dole ti o rob qire ,o moter qire ,o grua qire ,o mamke kuvellur qe te ma marresh ne goje, o te shkerdhevsha qe nga femijet e djepit dhe deri tek ata qe ke buze varrit .Ti ngele i pa emer o prag qire se nuk njeh babane dhe te kane lene pa emer se nuk te japin atesine ata se joteme ka thyer shume -hunj-o fis qire.

  1. Kush e ndërtoi Rrugën e Kombit deri në Kukës e kufi me Kosovën ?
   Ishte ky dymetroshi që e quante “rruga për asgjëkund” apo Berisha e Basha ?
   Edhe aeroporti i Kukësit që Rama po e paraqet sikur po e ndërton ai, ka qenë i përfunduar që në kohën e Berishës ,paçka se nuk filloi të funksionojë nga konçesioni që i pat dhënë Nano firmës gjermane për aeroportin e Tiranës që bllokonte çdo aeroport tjetër në Shqipëri.
   Sipas Ramës “Shqipëria që duam” na qenka vetëm për ata që ju siguron ai karrige e vijnë të dëgjojnë broçkullat e tij me hir e pahir e jo për qindra mijë shqiptarë që dalin në këbë në protesta.

 15. Kush e ndërtoi Rrugën e Kombit deri në Kukës e kufi me Kosovën ?
  Ishte ky dymetroshi që e quante “rruga për asgjëkund” apo Berisha e Basha ?
  Edhe aeroporti i Kukësit që Rama po e paraqet sikur po e ndërton ai, ka qenë i përfunduar që në kohën e Berishës ,paçka se nuk filloi të funksionojë nga konçesioni që i pat dhënë Nano firmës gjermane për aeroportin e Tiranës që bllokonte çdo aeroport tjetër në Shqipëri.
  Sipas Ramës “Shqipëria që duam” na qenka vetëm për ata që ju siguron ai karrige e vijnë të dëgjojnë broçkullat e tij me hir e pahir e jo për qindra mijë shqiptarë që dalin në këbë në protesta.

 16. Lexova tek nje i paemer i ores 17:19 qe thonte “po sikur km juaj te bllokohej ne Vlore?” Me beri shume pershtypje kjo ndarje ne “i juaji” apo “i yni” qe tregon nje injorance ne nivele ekstreme. Rama eshte km i Shqiperise dhe i gjithe shqiptareve deri ne momentin qe do rrezohet me vote sic behet ne demokraci. Fakti qe shume njerez nuk e duan, duhet ta beje ate, ata qe e mbeshtesin si dhe ata qe paguhen per te shkruar qe te mendohen mire para se te flasin dhe jo te leshojne brockulla te tilla. Pastaj mos harroni se para 9 vitesh te njejtat gjera bente edhe mazhoranca e sotme, bllokoi bulevardin ne Tirane me cader, digjnin goma makinash dhe bllokonin rruget e budallalleqe si keto. Mos valle ata qe i benin ne ate kohe ishin me te mire? Pastaj edhe dicka tjeter, km yne i ka kerkuar Haradinajt te heqin taksen ndaj Serbise, nderkohe qe ne Shqiperi vendos takse per shqiptaret e Kosoves dhe per kuksianet, a nuk duket pak si jokoherent ne ato qe thote? Nese do i kishit mendte ne koke dhe jo ne parti ndoshta do arrinit te mendonit pak me qarte, por partia dhe ndonje 50 eurosh ju bejne te dilni e te shkruani budallalleqe dhe te krijoni nje Shqiperi te ndare ne veri dhe jug Mesoni te arsyetoni me mend dhe jo me parti ose me ato qe ju fusin ne xhep. Hajt tung tani

 17. 2 vellezer ja fusin 2 million vellezerve te tjere, Duke kerkuae para per te kaluar ne rrugen e kombit. Kesaj I thia Vellazeri?

 18. Stalin ja lepive bythen salihut,por vetes nuk ja ke lare gojen dhe dukesh qe te paskan ngelur neper dhembe jashqitja qe ti aq fort e dashuron kete vemje,dhe dyta ti mor pusht qihesh ne bythe per salihun,ti dhe vajzen dhe motren e dergon ta pallojne shpellaret vetem salihu te jete mire

 19. Zgjyra, Ipaemer, nuk mund te rrije pa dale nga qelbesirellekui sektit qe e paguan, qe te na shprehe kodoshlleqet e kurverise se memes e motrave te tije, ne cdo koment. Kur e sheh veten qe s;ka argumente, kerko konflikt me ne komentuesit qe as na shko ne mendje per kete felliqesire komentuesi. Thuaji c;fare ka, e si e do gomari ngarkesen, ky nuk dashka tia dije, sepse e ka stervitur mire origjina kuqale, e pa certifikata familjare, sepse duhet te jete dhe eshte kopil i rraces se qelbesirave idale nga bajgat e lopes komuniste qe ka akoma viruset ne demokraci.

 20. Fakti qe ne kohen e Berishen u ndertua aeroporti, do te thote qe duhet te presim prape Berishen , qe ta hapim?!
  Perse proteston kryetari bashkise Kukes?!
  Nuk do qe te hapet aeroporti, apo ka hallin se po u hap, do ja marrin te tjeret?!
  Kryetari bashkise Kukesit eshte NJE me Cet Kastratin. Kjo eshte e verteta. Kunder kujt proteston ky?!
  Se tallen me njerezit i perdorin, dhe kur duhet te justifikojne veprimin e tyre, flasin budalleqe.

 21. Ate motren mos harro sille nga anet tona gruan nje dite tjeter o i pa emeri i ridhjerjes mamken na i dergo ne qershor per zgjedhjet mos harro .Do te te ndihmoj dhe une per te gjetur babane o Kopil ,o fis qire ,o prag qire .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu