• |
ide | kryesore

FOTO/ Grabitësit e Rinasit pritën sa zbriti Presidenti Meta nga avioni

Lajme, Të fundit

Në momentin kur ndodhi grabitja në Rinas, aeroporti ka qenë në masa të forta policie. Shkak i këtyre masave ka qenë zbritja në pistë e avionit ku ndodhej Presidenti i Republikës Ilir Meta, i cili kthehej nga një vizitë zyrtare në Austri.

“Ka qenë Garda e Republikës në aeroport, sepse është kthyer Presidenti i Republikës nga Austria. Po ashtu do të nisej disa orë më vonë dhe zyrtari amerikan Methju Palmer”, – tha gazetari Artan Hoxha në “Opinion”.

Sipas tij grabitësit kanë pritur të largohet Garda dhe më pas kanë vepruar. Hoxha tha se autorët kanë pasur informacion të detajuar për lëvizjen e vlerave monetare si dhe për oraret. /Opinion.al

4 Comments

  1. Nuk ngarkohet avioni me bagazhe dhe leke, pa zbritur pasagjeret qe mberrijne. Pastaj pastrohet avioni etj. Ja fusni karit ne grusht dhe ju te lapsit

  2. lajm idiot. ata kane pritur sa te ngarkohen paret ne avion ska lidhje me kush ka qen ne avion o hajdarat e lapsit, o provinciale medioker

  3. Ohoho sa mire, Like ari ka pas nderin me ken prezent kur koleget e tij grabites (hajduter),
    kane kry aksionin!
    Ka mundesi qe ai vete,Like ari ka udheheqe skuadren e ndervjedhjes se shpejte!
    Merreni Liken ne pyetje,por mos ia permendni te ndjerin D.Prifti!?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu