• |
ide | kryesore

Manja: Politika tentoi të pengojë reformën në drejtësi

Lajme, Të fundit

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, u shpreh në Këshillin Kombëtar të Integrimit Europian, se për reformën në drejtësi është bërë shumë dhe ajo pritet të realizohet brenda pritshmërive. Sipas tij, reforma ka patur pengesa politike.

“Për reformën në drejtësi kemi bërë shumë, jemi brenda pritshmërive. Reforma ka pasur pengesat e veta, politike kryesisht, por në finale kemi arritje të kënaqshme. Ndryshimet kushtetuese parashikuan saktësisht mekanizmat që politika të mos bllokojë reformën”, tha Manja.


4 Comments

  1. Si mund te shihet nje fytyre e ketille mashtruesi, e banditi politikan, qe si zagar i sektit te qelbesirave, me prapaskenat e allishverishet, ne komisione, ne prapa skena, ka devijuar ne rrugen e interesit shteteror vetindgun, e sistemin e drejtesise. Del hipokriti e sulmon opoziten per gjygjesorin ,q e ata s;kane patur asgje fuqi ligjore qe te dominojne, apo sabotojne reformen, kurse ky kodosh, politikan i korruptuar, ka korruptuar segmente e rregulla te procesit te vetingut ne drejtesi. Andaj sot, populli eshte i pa kenaqur nga menyrat e format qe po merr drejtesia me vendimet e banditeve qe shtremberojne ligjet, qe si e si drejtesi te drejtohet nga mafiozet e pushtetit aktual.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu