• |
ide | kryesore

Koço Kokëdhima shpall kandidaturën përballë Veliajt në Tiranë

Lajme, Të fundit

Kreu i partisë ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima ka shpallur zyrtarisht kandidaturën për kryetar të Bashkisë së Tiranës.


Në një intervistë për emisionin “Të paekspozuarit” ai tha se sfidon Veliajn për kryetar të kryeqytetit, pasi ai është model i Rilindjes.


“Kam vendosur që t’i kërkoj mbështetje Kongresit të partisë ZGJIDHJE që t’i shpall garë Erion Veliajt për drejtimin e Bashkisë së Tiranës. Është shumë e rëndësishme, për ta bërë bashkinë të hapur për qytetarët, pushtet të qytetarëve, pushtet njerëzor dhe efektiv.

Së dyti mendoj se është shume e rëndësishme që të ndërpresim vazhdimësinë e Erion Velisë, sepse Veliaj është një person shumë tipik përfaqësues sektit të Rilindjes, ka të njëjtën filozofi të njëjtë si Rilindja, njësoj si Rama, person i kulturës korrupsionit, merret thjesht me korruptimin”, – tha Kokëdhima.

17 Comments

  1. I pari nese legalizon barin eshte edvin rama qe e voton !Ai e ka futur per te kandiduar e per t’ia furur erion velise !Do kete spektakel !Edhe Sajmen e ka kunder Erion mashtruesi,kjo eshte tejet shqetesuese per Rilindjen e edvinit te bandave !

    1. ajo eshte alibija qe policia te duket sikur punon. po barin e gjen me cdo cep te lagjes. une vetem tek lagja ime i kam nja ca cerra 12 vjec qe e ndezin 3 fletshin cdo darke. efekti i tolerances sorosiane ndaj injorances. ti vazhdo merru me 4 mij euro 5 mij euro o kontabilist i sukseshem. ske faj qe e mbaron qeverine se dike dhe sa kushtoka cigarja. ta paskan futur dyfish

     1. prova pse nuk duhet mediokriteti sorosian ne politike ^^. jeni plakur o open society i leshit. nuk keni zbuluar ju komunikacionin dhe per aq me teper nuk po e promovoni ju o hajduta

 1. Koco eshte si Ben Blushi, paterice e Kadri Dylberit. Thjesht duan te nxjerrin kandidat me zor qe te quhen zgjedhjet ligjitime. Ska me turp te votosh per Koqe Kokedhimin

 2. Me duket kantidature e futur nga ramziu katrani i katraneve nje qenie super e djallzuar po aspak i zgjuar. Injorant. Po ky milet dru me pre. Nuk ndryshon. Keta injorant qe na drjtojne duhet te provojne nje gje prej ketij populli qe se provuar asnjehere. Te gjitha kutite ti kene bosh. Te gjitha.

 3. Lulu po mat pulsin me kocon,dhe para nje jave jane takuar bashke dhe kane biseduar per kandidimin e kocos duke e mbeshtetur PD,per kete dhe kumbari salih dha Ok

 4. Dy -shushunja-te kuqe perballe njeri tjetrit..Po kjo eshte loja etyre e felliqur.Do zoti ju fut -teberrane-midis tyre.

 5. Bravo koco
  Po’ si thote stalini jeni dy shushunja
  Te shohim Ca’ candidature do vere gjysma tjeter e ppsh .
  O Ju heqte Zoti qafe se e shkaterruat kete vend.
  E vodhet e ropet e tallet .
  Populli Budalla shkon e voton.
  Percfare?Shikoje o qorr se Ca’ ke heq
  Ke gati 80 vjet pastaj hidhe ate mut vote.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu