• |
ide | kryesore

F1, Hamilton futet në histori: “Një rezultat fantastik”

Sport

Lewis Hamilton është i pakapshëm. Për anglezin e Mercedes ka ardhur edhe fitorja e dytë radhazi: “Nuk ishte fundjava më e thjeshtë, por ishte një rezultat fantastik për skuadrën. Kur erdhëm këtu nuk e dinim në cfarë gjendje do ishim: të marrësh një dopietë në GP numër 1000, ishte vërtetë speciale”.

Hamilton arriti të lërë pas Valtteri Bottas, që kompletoi suksesin e Mercedes, edhe pse i zhgenjyer që humbi duelin me shokun e skuadrës: “U treguam shumë të aftë në kualifikuese dhe në garë. Jam shumë i lumtur “. Lideri i skuadrës së Mercedes Toto Wolff e ka komentuar kështu arritjen e Shigjetave të Argjendta, dopieta e tertë që kur ka nisur sezoni. “Të dy janë shumë të fortë, dje Valtteri mori pole, e ky nivel i tij e shtyn më tej Leëis, dinamika mes të dyve funksionon mirë, ashtu si makina”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu