• |
ide | kryesore

Britani/ Shqiptari dënohet me 12 vite burg për trafik droge

Lajme, Të fundit

Dënohet me 12 vite burg për trafik droge, një shqiptar nga Gjykata e Britanisë së Madhe. 26-vjeçari Suad Sufaj, u arrestua në shtator të vitit 2018 nga Policia e Londrës pasi u kap me 9.5 kilogram kokainë të pastër. Sipas autoriteteve, nëse kjo drogë do të shitej në treg do kapte vlerën e 1 milionë sterlinave.

Mediat e huaja raportojnë se pas kryerjes së dënimit, i riu nga Shkodra do të dëbohet nga Anglia.

2 Comments

  1. Skifteri i PD me pasaport sherbimi qe shiste kokaine dhe parate ja dergonte zenit te salihut dhe PD per te mbajtur lart frymen revolucionare demokratike te luluse

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu