• |
ide | kryesore

Grabitja në Rinas, “opozita e re” kërkon interpelancë me Sandër Lleshajn

Lajme, Të fundit

 

Pas grabitjes së bujshme në aeroportin e Rinasit të sasisë së konsiderueshme të 8 milionë eurove të martën e kaluar, një grup prej deputetëve që i janë bashkuar Kuvendit pas djegies së mandateve nga opozita, i janë drejtuar sot me një letër kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi, duke i  kërkuar interpelancë me ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshajn. Në kërkesën e depozituar në Kuvend, interpelanca do të parashtrohet nga deputeti Ralf Gjoni, ndërsa zhvillimi i saj do të bëhet nga deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi.


Interpelanca ka si synim marrjen e shpjegimeve lidhur me planin e masave të ndërmarra nga institucionet ligjzbatuese për mbrojtjen e sigurisë kombëtare, si dhe për zbatimin e legjislacionit në fuqi për ruajtjen e rendit publik në ambientet e një objekti strategjik të rëndësisë së veçantë, si është aeroporti ndërkombëtar i Tiranës, “Nënë Tereza”.

4 Comments

  1. Opozita e re te ha mune! Te kene turp qe u shiten per 300 mije euro.
    Tani le te caktojne edhe kryetaret e bashkive dhe te hyne ne zgjedhje.
    Krahasuar me vendet e tjera te lindjes qe e kaluan tranzicionin shpejt dhe lehte , tek ne kemi 30 vjet dhe jo vetem qe nuk kemi perparuar por po katandisemi me keq. Jemi ne prag diktature. Ta GEZOJME!!

  2. Po cila opozite e re ??!?!!?Me siguri e ka shtyre Edvini &Lleshi,gjonin pederas e myslymen te flase,per t’u shfajesuar per dhunen,gazin dhe shperfytyrimin e dinjitetit dhe te drejtave te njeriut nga policia e narkoshtetit !Ralf kurva shko e shikoje Gecajn ne spital te lidhur me pranga ,te vdekshin robte e shtepise o monster !Madje pyetjet ja ka dhene Lleshi vete ketij Gjonit,super pederas !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu