• |
ide | kryesore

Hahn pas takimit me Thaçin: Taksa e Kosovës ndaj Serbisë duhet të pezullohet

Lajme

Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Johannes Hahn ka reaguar në “Twitter” pas takimit që zhvilloi me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Ai shkruan se dialogu Serbi-Kosovë duhet të rinisë sa më shpejtë.

Sa i takon taksës, Hahn kërkoi pezullimin e saj.


“Takim i mirë me Presidentin Hashim Thaçi. Është e rëndësishme që dialogu Serbi-Kosovë të rinisë me shpejtësi, gjithashtu është në interes të stabilitetit dhe progresit më të gjerë rajonal. Unë përsërita qëndrimin Bashkimit Evropian se tarifat kontradiktore të Kosovës duhet të paktën të pezullohen”, shkruan Hahn.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu