• |
ide | kryesore

Merr flakë katedralja Notre Dame në Paris (FOTO)

Planet, Të fundit

Një zjarr i madh ka rënë në katedralen Notre Dame në Paris. Sic raportojnë mediat ndërkombëtare, zjarri ka përfshirë fillimisht papafingon e katedrales, monumentin historik më të vizituar në Evropë. Më pas zjarri është zhvendosur më poshtë duke shkaktuar dëmë të mëdha. Ekipet e emergjencave kanë evakuuar zonën në një perimetër sigurie. Zjarrfikësit po luftojnë me flakët.

©LAPSI.al

3 Comments

  1. Shume keqardhje per kete dem qe i shkaktohet nje vepre aq te bukur dhe historike ne bote !!!Me hoqi trurin nje idiote gazetare e news24 Nisida Tufa !!!Tha :Po kalojme nga nje tv ne nje tjeter per te dhene sa me te larmishme pamjet ?!?!?!?!?!?!?!?!O zot,çfare na ka gjetur me keto idiote e njerez te semure !!!!A thua po transmeton ndonje event madheshtor,budallqe femer !!!Pamjet e tmerrshme te djegies se vlerave te jashtzakonshme te Krishterimit boteror siç eshte Katerdalja “Notre Dame”,i duken te larmishme kur kalon nga nje media vizive ne tjetren,per ta pare sa me mire se si digjet !!!!!!!!O zot,fale kete idiote.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu