• |
ide | kryesore

Ashley Judd: Shtatëzanë nga përdhunimet, kam abortuar

Paparazzi, Slider

Aktorja Ashley Judd ka treguar për herë të parë në publik një ngjarje të hidhur të jetës së saj, që ka lënë padyshim gjurmë në memorie.

E ftuar në konferencën ‘Women in the World Summit’, 50-vjeçarja ka treguar se në të kaluarën është përdhunuar tre herë. Ajo ka mbetur shtatzënë gjatë një prej përdhunimeve dhe zgjodhi që të abortonte fëmijën. “Unë jam mirënjohëse që e kam bërë në mënyrë të sigurt dhe të rregullt. Nuk do të mundja dot kurrë të ndaja fëmijën tim me një përdhunues”, tha aktorja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu